Téma festivalu

100 LET LEGENDY HANZELKA A ZIKMUND

Hlavní téma tvoří Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund, nejslavnější cestovatelé. Před jejich výkony smekáme. Cestovatelská legenda si hold zaslouží. Miroslav Zikmund 14. února 2019 oslavil 100 let! K tématu HZ vystoupí zajímavé osobnosti. 

Celý festival odstartuje přednáškový blok věnovaný této cestovatelské legendě. Vystoupí zástupci zlínského Muzea HZ Pavel Hrubec a Magdalena Preiningerová. Vzpomínat na zážitky s panem Zikmundem bude i legendární účastník Rallye Dakar Karel Loprais. Do Brna zavítají i herci Zlínského divadla a předvedou fragment z úspěšného divadelního vystoupení Palubní deník HZ.Poslední beseda tohoto dne bude věnována financování cest H+Z v podání Petra Horkého a Miroslava Náplavy.

Předposlední přednáškový blok celého festivalu bude věnován unikátnímu projektu Po stopách HZ. Dva mladí muži se vydali po stopách asijské cesty Zikmunda a Hanzelky. Dnešníma očima hleděli na stejná místa, jako kdysi před šedesáti lety jejich slavní předchůdci. Fotili, natáčeli, bavili se s lidmi a zjišťovali, jak moc se svět změnil. Kde stálo několik chalup, tyčí se dnes mrakodrapy. Vznikla tak fotoanabáze dvou kluků, kteří neposlechli rady „zkušených“, aby neblbli a dělali něco pořádného, jako pocta Miroslavu Zikmundovi k jeho stým narozeninám. Více o tomto vystoupení

Téma festivalu | Festival GO Kamera