Petr Horký | Festival GO Kamera

Petr Horký

režisér

Měl být původně učitelem. Nakonec se ale stal cestovatelem a filmařem. Horolezectví a cestování ho přitahovaly odmalička, inspirovaly ho osudy Thora Heyerdahla nebo Reinholda Messnera. Procestoval přes osmdesát zemí světa. Během svého cestování se dostal jak na vrcholky světových hor, tak na mořské dno. Došel na severní pól, přešel na lyžích Grónsko, potápěl se k Tygřím žralokům bez jakékoliv bariéry. 

Podílel se na záchraně archivu českého filmaře a mořeplavce Eduarda Ingriše a objevil a nechal zapsat do map dva vraky lodí na Maledivách. V devadesátých letech pracoval jako moderátor pořadů České televize.

Sám nebo společně s Mirkem Náplavou (a v jednom případě také spolu s Miroslavem Zikmundem) napsal 7 knih, natočil více než 80 dokumentů z bezmála sto zemí světa. Je dvojnásobných držitelem literární ceny Egona Ervína Kische. V roce 2014 měl premiéru úspěšný celovečerní životopisný dokument Století Miroslava Zikmunda. Režisér dokumentarista, moderátor, cestovatel, producent.

Kdy je na programu

Hanzelka a Zikmund: Kde vzít peníze na cestu kolem světa?

Petr Horký , Miroslav Náplava

Skandinávie

Martin Koukal
BVV, Pavilon P, sál A

Dvojice Horký - Náplava se bude věnovat jiné cestovatelské dvojici slavné H+Z. Zajímá vás kde vzít peníze na cestu kolem světa? Patříte mezi ty lidi, kteří se diví tomu kde Zikmund a Hanzelka vzali peníze na to „velké" cestování? Jak to, že zrovna jim dali tu krásnou Tatru 87? A sami pořád hledáte, kde vzít pár korun na vlastní expedice? Přijďte si poslechnout, jak to udělali v polovině minulého století pánové Zikmund a Hanzelka.

V druhé polovině přednáškového bloku zavítáme s mistrem světa v běhu na lyžích Martinem Koukalem do Skandinávie.