Poznávejte svět s průvodci CK LIVINGSTONE

Promítání doprovázená osobitým komentářem našich průvodců vám ukáže nejen samotnou destinaci, ale můžete se zeptat i na detaily samotného zájezdu. Využijte tuto jedinečnou příležitost k seznámení s našimi akcemi. 

Sobota 20.1.2018 / Kongresové centrum BVV, Sál C

12:15

SANDRA NEUMANOVÁ: AZORY A MADEIRA

Tropičtější Madeira a její kulturní vyžití v podobě květinového festivalu či města s koloniální portugalskou architekturou a tomu všudypřítomná madeirská pohostinnost. Na Azorách izolovanost nechává místní žít v souladu s obdivuhodnou přírodou a jejím tempem a to je i zdejším klíčem ke štěstí - možná i proto se o azořanech říká, že jsou zpomalení - prostě ví, že není kam spěchat.

ADRIENA VYZULOVÁ: GABON

Gabon - panenská země v centrální Africe. 80% povrchu stále tvoří primární konžský prales ukrývající biologický poklad. Staleté stromy, pod nimiž se křižují stezky pralesních slonů, v korunách v hojnosti žijí naši nejbližší příbuzní - šimpanzi a gorily nížinné, v lagunách i mořském příboji surfují hroši. Skutečný předobraz ráje? NP Loango proslavený reportážemi National Geografic je mozaikou ekosystémů - mangrovy, laguny, pláže, i prales s habituovanými gorilami - pro turisty to nejlepší z Gabonu! NP Pongara je oázou na zlatých plážích Guinejského zálivu, kam každoročně připlouvají keporkaci. Stovky kilometrů neobydleného pobřeží. Hlavní město Libreville - ospalá metropole uprostřed divočiny, kde se snídají croissanty a šampaňské.

14.30

LENKA HRABALOVÁ: ÍRÁN

Írán, dědic Perské říše a pradávných tradic, je patrně nejdémonizovanější zemí světa vůbec. Jaké to je, cestovat mezi lidmi, kteří prý nenávidí západ a jimž vládnou vousatí ajatolláhové? Překvapivě osvěžující. Írán je nejenom zemí nesmírně laskavých lidí, nekonečného výběru kebabů a nádherných památek, ale také zemí pouště, hor i hlubokých řek. Je jedním z míst, která vás chytnou za srdce a už nepustí.

DANA KYNDROVÁ: MADAGASKAR

Jedinečný ostrov Indického oceánu s nádhernou přírodou bývá pro svoji izolovanost označován jako konec světa. Deštné pralesy plné lemurů a chameleonů, obrovité baobaby a usměvaví místní obyvatelé Malgaši. Čtvrtý největší ostrov světa patří sice mezi nejchudší státy, ale jeho četné národní parky nabízejí malebné horské masivy s úchvatnými kaňony, kde se doslova zastavil čas a návštěvník z hektické Evropy si připadá doslova jako v ráji.

16.45

KATEŘINA KREJČOVÁ: VIETNAM (NEJEN) PRO GURMÁNY

Existuje mnoho důvodů, proč se vydat do Vietnamu, a tím nejlepším je jídlo. Rýžový hamburger skvěle charakterizuje všechny aspekty vietnamské kuchyně. Je exotická, originální, chutná, z čerstvých surovin a o dost zdravější než západní. Pojďte s námi nakouknout pod pokličku a poznat nejen všechny chutě Vietnamu, ale také srdečnost tamních obyvatel, barevnost tržišť s kořením a specifika vietnamského socialismu. Vezmeme vás na nejvyšší vietnamskou horu (režimu navzdory), projedeme se na motorce v nejšílenější asijské dopravě a poodhalíme vám tajemství největších jeskyní světa.

MAREK TELIČKA: VÝCHODNÍ TIMOR

Teprve před patnácti lety dosáhli Východotimořané samostatnosti a jejich země se stala prvním novým suverénním státem 21 století. Jak vypadá život v zemi, která během indonéské okupace přišla přinejmenším o čtvrtinu svých obyvatel a jak se bývalá portugalská kolonie „na konci světa“ vyrovnává s nároky moderní doby?

 

Neděle 21.1.2018 / Kongresové centrum BVV, Sál C

12:15

DAVID ŠVEJNOHA: PŘÍRODNÍ NÁRODY BARMY

Objevte neobjevené. Přátelská, fascinující, nezapomenutelná. Taková je Barma. Země, která ještě není ovlivněná masovou turistikou. Místo, kde původní etnika ještě stále uchovávají své tradice. Husté tetování v obličeji a obětování zvířat. Lebky na stěnách chatrčí a šamanské praktiky. Dále projedeme východní oblast Zlatého trojúhelníku, kde se zastavíme v animistických vesnicích kmene Akha a Enn. Co znamenají jejich černé zuby? Vydáme se do domovských vesnic známých Paduangů, kde žijí ženy s dlouhými krky. Nakonec nahlédneme do neobjevené severní části Barmy, kde žijí Nágové - v minulosti obávaní lovci lebek.. Podaří se nám nějakou spatřit?

ZDENKA STRYKOVÁ: NEPÁL - INDIE

Povídání o jednom indicko-nepálském putování. Z Kalkaty přes severoindický státeček Sikkim se zastávkou v Káthmandú a krátkým trekem pod Annapurnami až do Budhova rodiště Lumbini v jižním Nepálu. Odsud zpět do Indie, přes nezbytné Varanásí, Agru až do Dillí. Místa, která ještě nejsou zasažena masovým turismem, místa, kde je vám ještě nalijí skvělý čaj masala do hliněných kalíšků, místa, kde je vše, jak má být.

14:30

DOMINIKA KOBZOVÁ: KOLUMBIE

Kolumbie se pozvolna otevírá cestovatelům a rozhodně má co nabídnou. Zasněžené andské vrcholy, nedotčené karibské pobřeží, amazonská džungle, pouštní oblasti, tajuplné archeologické ruiny a dlážděná koloniální architektura – pestrost země je to, co nejvíce překvapí. Pryč jsou staré časy vlády drogových kartelů, guerill a únosů. Jediné, co Vám v Kolumbii bude hrozit dnes, je to, že se Vám nebude chtít vrátit domů.

DARJA ŠMÍDOVÁ: KYRGYZSTÁN

Hlavním lákadlem této středoasijské postsovětské země je především drsná panenská příroda, nádherné hory, zelené louky a tyrkysové nebe. Během treků narazíte jen na jurty místních pohostinných pastevců, obrovská stáda koní a ovcí. Trekování ve dvou zcela odlišných oblastech – zasněžené vrcholky Ťan Šanu i rozeklané skály Ala-Archa nedaleko hlavního města. Bonusem Kyrgyzstánu je absence turistů...

16:45

MARKÉTA KRAFKOVÁ: KONTRASTY KUBY

Pláže s bílým pískem, nádherné moře a jedinečná krajina, usměvaví lidé, všudypřítomná hudba a tanec, překrásné koloniální památky a lahodný rum kontrastují s chudobou místních obyvatel žijících v historických budovách napadených hurikány a zubem času. Úsměv za každé situace, jak říká kubánské přísloví. Jak se mění současná Kuba a kam zmizely revoluční hesla? Jak může být cestování na Kubě autentické i v rámci zájezdu a která další zakoutí Kuby určitě stojí za vidění.

ŠTĚPÁNKA JAKEŠOVÁ: PERU A BOLÍVIE

Jižní Amerika je kontinent s největší hustotou zajímavých, záhadných a tajemných míst. Již několik generací vědců si lámou hlavu nad technologickou věspělostí původních obyvatel. Chrámy postavené z kamenů desítky tun těžkých, dokonalé opracování tvrdého kamene, nevysvětlitelně opuštěná místa.... a mnohem více. Některá z těchto zajímavých míst navštívíme během naší přednášky. 

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter

www.livingstone.cz3  magicky himalaj 01  promitani brno husa  tajemna indonesie

 

reklama17

 


 logo brno1