Pátek 19.1.2018

16.00

MUZEUM REKORDŮ A KURIOZIT PELHŘIMOV

Vyhlášená parta z Pelhřimova v ČR zastřešuje oblast rekordů a kuriozit. Představí nové Rekordy a cestování z České knihy rekordů. Provozuje Muzeum rekordů a kuriozit, spravuje Českou databanku rekordů a 28 let pořádá mezinárodní festival Pelhřimov – město rekordů. Vydává i anglickou knihu Czech Book of Records. Jak vše začalo? 12 borců z klubu Dobrý den před třemi desítkami let překonalo ruským kolem (kotrmelcový způsob pohybu) 12 km. Šlo o 10 688 kotrmelců. Každý ze zúčastněných přišel o 5 kg váhy. Tím byl nastartován fenomén Pelhřimov – město rekordů. Do vínku si dali DĚLAT LIDEM RADOST. Návštěvníkům expozic poodhalí, jaké rekordmani připravili neuvěřitelné pikantnosti. Zápis do prestižní knihy rekordů a udělení oficiálního certifikátu o vytvoření rekordu je důstojným oceněním umu a snažení. Rekordmanství je cesta z bezejmennosti! Největší, nejmenší, nejdelší, nejtěžší, nejrychlejší, nejvzdálenější, nejvytrvalejší... Vše v rekordmanských expozicích poznáte.

LADISLAV + KATKA BEZDĚK, Big Trip: CESTA KOLEM SVĚTA

Česká kniha rekordů má kapitolu k dalekým cestám. K cestovatelským rekordmanům patří i Ladislav a Kateřina Bezděkovi a jejich projekt www.bigtrip.cz , kdy za 777 dní navštívili 50 zemí světa a ujeli 127 843 km bez 4x4, GPS a peněz.. Stali se prvními lidmi, kteří objeli zeměkouli osobním autem na trase přes všechny obydlené kontinenty. Byla to "Nejdelší cesta kolem světa osobním autem". Češi v českém autě, s mottem: Život se má užít, ne přežít! Zážitky – pikantní historky – příběhy – cestovatelská vyznání.

JIŘÍ PAVLICA, hudebník: JIŽNÍ AFRIKA

 Vystudoval muzikologii v Olomouci, uměleckým vedoucím souboru Hradišťan je od roku 1978. Má za sebou bohatou diskografii s vlastními autorskými projekty, četná autorství filmové a divadelní hudby, pravidelné koncerty doma i v zahraničí. Získal odborná ocenění i zlaté desky za nejprodávanější alba (Ozvěny duše, Mys Dobré naděje -ve spolupráci s jihoafrickým multiinstrumentalistou Dizu Plaatjiesem) a platinové desky (O slunovratu - na verše Jana Skácela a zatím poslední CD Vteřiny křehké). Spolupracuje s řadou výtečných interpretů a souborů - Bambini di Praga, Spirituál kvintet, Emil Viklický... včetně zahraničních (Alistair Anderson - Velká Británie, Yas Kaz - Japonsko, Dizu Plaatjies - JAR, Joel Frederiksen - USA). Tvorba osciluje od hudby alternativní vycházející z kořenů moravské hudebnosti až po soudobou hudbu vážnou. Hlas jako zvon, podmanivé moravské písničky a skromnost ogara ze Slovácka nebezpečně kombinují správného chlapa. Hradišťan hladí pohodovou muzikou, umocňuje lidové tradice. I vy se zamilujete...

 

18.00

DIVADLO HUSA NA PROVÁZKU, 10 osobností: STARÁ PARTA V AFRICE

30.6.–18.7. roku 1999 proběhl dnes již legendární zájezd Divadla Husa na Provázku do Jihoafrické republiky v rámci divadelního festivalu v Grahamstownu. Během těchto dní zažilo osazenstsvo tolik zajímavých zážitků a pikantních historek, že by stačily na několik parádních knih. Přijďte na besedu s "účastníky zájezdu"! Zavzpomínejme na báječné časy... Legendární zlatá sestava stojí za vidění.

MARTIN FROUZ, fotograf: EGYPT

Dokumentátor a novinář se pohybuje po Egyptě pravidelně od roku 2003 pro českou redakci National Geographic i jako spolupracovník Českého Egyptologického ústavu FF UK. Kromě nejznámějšího působiště českých egyptologů Abúsíru navštívil i centrální Saharu s galeriemi kreseb a skaních rytin. Zaujme Jeskyně Plavců i unikátní Jeskyně Šelem. Projel oázy Západní Egyptské pouště i místa starého Egypta. Díky svému poslání fotil i v budovaném Velkém Egyptském muzeu. Kromě téměř neznámých míst navštívíme i světoznámé lokality jako pyramidy v Gíze, Asuán i Luxor. Egyptské památky dokumentoval i mimo Egypt. Výsledky práce poznáte v desítkách knih, mediálních výstupech i nyní na GO KAMERA. Parádní snímky jsou nejlepší pozvánkou do Egypta.

TUBABU FILA, RYTMY ŽHAVÉ AFRIKY

 

20.00

TUBABU FILA, AFRICKÉ TAMTAMY

LEJLA ABBASOVÁ, moderátorka: MASAJSKÁ KEŇA

Exotická kráska začínala v české mutaci MTV, v TV3 točila reportáže z klubů, poté televize Óčko a reality show „Big Brother“ Nova, v ČT Sama doma, na TV Barrandov Maminka. V 21 letech je tisková mluvčí Ligy etnických menšin, poté adopce dětí na dálku. 5 let koordinátorka projektu pro Keňu, kde díky programu i půl roku žila. Za humanitární činnost obdržela v roce 2009 medaili Ministerstva zahraničních věcí. 2009 - 2010 je tisková mluvčí a poradkyně ministra pro lidská práva. Založila nadační fond Asante Kenya a Projekt Medela, který pomáhá znevýhodněným dětem. Assante podpořil 19 projektů v Keni, vedle základních škol zřizoval i internátní vzdělávací středisko pomáhající dívkám utíkajícím před ženskou obřízkou a počítačovou učebnu s výukou e-afric@ Cyber Café pro děti ze slumů. Asante financoval výstavbu 5 škol. Založila i charitativní e-shop s africkými šperky a doplňky Imana.cz. Dnes spolupracuje s neziskovou organizací RedTribe na hranici Keňa - Tanzánie, která ve spolupráci s masajskou komunitou zřizuje základní školu Maasai Academy a další projekty. Projekt Medela podporoval neziskové organizace a jejich projekty. Vydal kalendář Jana Saudka představující české ženy i knihu Pohádky z jiných světů. V jeho produkci vznikl dokument Olgy Sommerové Medela, latinsky pomoc. Nyní Lejla pořádá s Josem Dresslerem Kenya Bike challenge. Cyklistický závod přes NP Masai Maru plnou divoké zvěře ve finále podpoří stavbu knihovny pro domorodé obyvatele. Pokud zvládnete, můžete jet také! www.asantekenya.org

PAVEL BÉM + RUDOLF ŠVAŘÍČEK: HUASCARÁN + NEJVYŠŠÍ HORY PERU A BOLÍVIE 

Magické obrazce v poušti jako pradávná poselství jiných civilizací. Safírové vody Titicaca, nejvýše položeného splavného jezera na světě. Fantastické ledovcové štíty Cordillera Blanca s načechranými sněhovými čepicemi nejvyššího tropického pohoří na světě. Huascarán. Pátý nejvyšší vrchol obou amerických kontinentů a zároveň neuhasitelná vzpomínka na největší tragédii československého horolezectví: Expedice Peru 1970... Nám dopřáli bohové se v pořádku vrátit. Navíc s vrcholem. 

21.00

KONCERT V LIVINGSTONE ETHNO PUB: ECHT! (KAREL MALÍK z Hudba Praha a spol...) + TUBABU FILA

Submit to FacebookSubmit to Twitter

www.livingstone.cz3  magicky himalaj 01  promitani brno husa  tajemna indonesie

 

reklama17

 


 logo brno1