Čtvrtek 18.1. 2018

16.00

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ 21.ROČNÍKU FESTIVALU

KATEŘINA CHAUVEAU, Bwindi Orphans: SAFARI A KÁVA

Žít chudý v ugandské vesnici v pralese znamená mnoho věcí, které si nedovedeme představit. Každodenní starost, jestli bude dnes něco k jídlu. Obavy z nemoci, protože nejsou peníze na zaplacení kliniky. Strach, že nikde nenajdu zastání jen proto, že jsem chudák... Chceme dát dětem šanci, postavit se za ně a pomoct jim uvěřit, že nemusí žít tak chudě, jak viděly svoje rodiče a prarodiče. Vzdělání je základ, ale opravdová pomoc znamená mnohem víc než jen to... Bwindi Orphans se stará o školu v Ugandě, organizuje adopce na dálku. Dováží zajímavé výrobky z Afriky i výbornou kávu a zajímavě ji praží. Výsledky aktivit – i festivalu GO KAMERA – jdou do Ugandy. Ochutnejte pravou Afriku alespoň na festivalu i vy! Lahodná je i africká čokoláda a další delikatesy.

DANA HOLEČKOVÁ, malířka: NÁVRAT NOSOROŽCŮ DO AFRIKY

Nejvýznačnějšími aktivitami ČR ve východní Africe, které se týkají ochrany přírody, je projekt návratu nosorožců do Tanzánie a Keni. Z Čech bylo do Afriky posláno celkem již 8 nosorožců dvou druhů. Proč těmto mírumilovným býložravcům hrozí vyhubení? Jak to, že právě Zoo Dvůr Králové se stala největším dodavatelem nosorožců pro Afriku na světě? Zajímavě o všem vypráví emeritní ředitelka královédvorské ZOO RNDr. Dana Holečková. Dnes se věnuje i malování zvířat. S jejími obrazy seznámí prodejní výstava "Portréty afrických zvířat". Užijte si africké malby v pavilonu P. Obohatí právě váš pokoj?

 

18.00

JOSEF ŠIMŮNEK, horolezec: OSMITISÍCOVKY

Horský vůdce umí na písku, v ledu i velehorách. Pořádá expedice do celého světa, podnikl 11 výprav na osmitisícovky. Vystoupil na Šiša Pangmu, Makalu a Lhotse. Spoluzaložil Himalaya 8000. Co prozradí o Himálaji, symbolické „válce“ v horách či adrenalinu jízdy volným terénem? Genius loci Českého ráje nasměroval jeho cestu životem. V zimě lyžuje, v létě užívá skály. V nejstarším horolezeckém klubu L. K. P. 1907 začal lézt a snít. Himálaj byl cítit na každém kroku. Splněný sen se stal skutečností. Vystudoval geodézii a kartografii na ČVUT. Žije ve Špindlerově mlýně s partnerkou Soňou Boštíkovou, významnou českou himálajskou horolezkyní. V Praze provozuje outdoorovou firmu Namche - prodejnu, půjčovnu, cestovku. Pracuje jako obchodní zástupce firmy Patagonia. S přáteli pořádá světovou tour kanadského festivalu Banff. V Čechách spoluzaložil profesionální asociaci horských vůdců UIAGM. Vodí v horách, na lyžích, ve skalách a ledopádech na všech kontinentech. Na festivalu i v Namche poradí nejen s vhodnou výbavou.

JAN MIKLÍN, geograf: STŘEDNÍ ASIE

Geograf a cestující fotograf publikoval sto článků s fotografiemi, je autor foto průvodců Fripito. Obsáhlý archiv fotografií i článků na www.janmiklin.cz . Kyrgyzstán jsou nekonečné hřebeny hor, vysoká sedla, horské louky s pasoucími se koňmi. Modrá jezera s čistou vodou pod bělostnými štíty i nekonečná hladina jezera Issyk-kul i jurty pohostinných pastevců. Kazachstán zůstává stranou cestovatelů, ale má co nabídnout. Hluboké kaňony, zpívající duny, kouzelné žulové skály ve vyprahlé krajině nekonečných stepí...

JAN HRUBÝ, houslista: HUDBA A CESTY

 

20.00

VLAĎKA KENNETT, záchranářka: NOVÝ ZÉLAND

Na Nový Zéland poprvé odjela v roce 2001. Specializuje se na individuální a korporátní klientelu, incentivní skupiny, stará se o marketing a propagaci. Průvodcuje na trecích v NP Mt. Aspiring a provozuje malé Bed & Breakfast ubytování. Je členkou Wakapitu Search & Rescue – se svojí labradorkou trénuje v lavinovém záchranářském týmu. Věnuje se jezdectví (drezuře) a chovu koní. Miluje horskou turistiku, lyžuje a největší relax jí přináší čas v nádherné přírodě okolí Glenorchy u jezera Wakatipu, kde žije. V ČR aktivně propaguje Nový Zéland. 2013 se stala honorární konzulkou ČR na Novém Zélandu.

RUDOLF KRAUTSCHNEIDER, mořeplavec: MOŘE, PLACHETNICE A PŘÁTELSTVÍ

Plaví se 50 let na svých plachetnicích po oceánech. Učarovaly mu hlavně polární kraje. Svérázný stavitel unikátních plachetnic dopisuje už patnáctou knihu a těší se na plavbu do Grónského moře v roce 2018. Jeho heslem je: „Na moři je ten, kdo tam chce být!" Vyplouvá z polských přístavů, protože Polsko je jeho druhý domov. Propagátor mořeplavby svým stylem života nakazil bezpočet lidí. Říká: „Je těžké vyrůstat bez moře. S mořem je to ještě těžší, ale krásnější." Tvrdí, že o čas strávený mořeplavbou člověk déle žije. Věří, že existuje přátelství. Ví, že budoucnost začíná dnes. Odejdeme z besedy i my jako mořeplavci...?

 

21.00

KONCERT V LIVINGSTONE ETHNO PUB: KUKULÍN - JAN HRUBÝ A SPOL...

Submit to FacebookSubmit to Twitter

www.livingstone.cz3  magicky himalaj 01  promitani brno husa  tajemna indonesie

 

reklama17

 


 logo brno1