Hvězdárna a planetárium Brno, hlavní sál

Na křest Jardy Duška volně navazuje brněnská premiéra filmu STINGL - MALÝ VELKÝ OKIMA. MILOSLAV STINGL byl opravdu velký náčelník... 

Film o životním poznání slavného etnografa, cestovatele a nejvydávanějšího českého spisovatele všech dob. Režisér Steve Lichtag a další autoři přidají historky nejen Miloslava Stingla.

Vstupenky na tento blok zde.

Stingl - Malý velký Okima, brněnská premiéra filmu

Celovečerní dokumentární film o životním poznání slavného etnografa, cestovatele a nejvydávanějšího českého spisovatele všech dob. Spatříte neuvěřitelný příběh člověka, který díky své houževnatosti, laskavé povaze, dokonalým komunikačním schopnostem a obrovským snům procestoval celý svět v době neprodyšně uzavřených hranic a zuřící studené války.
Miloslav Stingl. Slavný etnograf, indiánský náčelník, cestovatel a nejvydávanější český spisovatel všech dob. Svým dílem ovlivnil miliony lidí v touze poznávat svět za hranicemi své země. Rok po jeho smrti přichází režisér Steve Lichtag se strhujícím celovečerním dokumentárním filmem. Poodkryje spoustu tajemství, odhalí složité vztahy v osobním životě a rodině, která trpěla jeho vědeckými a objevitelskými cestami. Překvapí osobní rovinou, která je zastoupená třemi osudovými a zcela odlišnými ženami, které Stingla doprovázely celý život. Jeho osobitý humor a geniální paměť napsaly originální příběh plný absurdních situací, vtipných životních epizod a zvratů. Legendární cestovatel, který pobýval ve 150 zemích, zavede do nejvzdálenějších míst planety, kde prožíval těžko uvěřitelná dobrodružství.