BVV, Pavilon P, sál A

Aljaška - Havaj - Západ USA

Aljaška vládne syrovou přírodou s parádními treky a ledovci. Už Chilkoot trail s 56 km v odlišných vegetačních pásmech prověří! Hory medvědů ústí do skal Zlaté horečky. Chilkoot pass vrací do Kanady s tyrkysovými jezery. Medvědi se hemží v obrovském množství, chytají skákající lososy přímo do tlamy. Trek Kesugi v Denali je nej! Výšlapy umocní kánoe Yukonu i rafty. Havaj rozehraje kaňony, hory, lodě, vrtulníky, šnorchly, potápění… Oahu prostře surfové Honolulu a japonský Pearl Harbor. Kaua´i nadělí Napali Jurského parku i mořský trek Kalalau. Kaňon Waimea otevře náruč duze, centrum hippies Hanalei válí koncerty. Havaj přidá Mauna Kea s akcí domorodců i Mauna Loa nad mraky. Maui hladí nejvyšším vulkánem světa Haleakala. Božské San Francisco nadchne beatníky, šokují homeless. Road trip napříč Západem USA stihne nejlepší vinice Kalifornie Sonoma i božské Yosemity se stěnou El Capitan. Nadchne i nejvyšší hora Whitney s Alabama Hills. Westernové Lone Pine s šerifem točí filmové trháky, Tarantino tu umotal Django. Death Valley je mrtvé, Grand Canyon velký, noční život chrlí bizarní Las Vegas. Přidáme NP Antelope Canyon, Arches, Monument Valley.

Koruna světa - Afrika

Radek Jaroš stanul na nejvyšších vrcholech všech sedmi kontinentů

Koruna světa je aktuální projekt Radka Jaroše, jehož cílem je postupně stanout na nejvyšších vrcholech všech sedmi kontinentů světa. Projekt je logickým pokračováním Radkovy horolezecké kariéry, během níž dokázal jako první Čech a teprve patnáctý na světě dosáhnout všech 14 osmitisícových vrcholů světa bez použití kyslíkového přístroje. Korunu Světa a zároveň Korunu Himálaje dokázalo na naší planetě zkompletovat zatím pouze několik jedinců.
Základ Koruny světa Radka Jaroše byl položen výstupem na Mount Everest v roce 1998. Již v roce 1994 vystoupil na Mont Blanc, někdy označovaný za nejvyšší vrchol Evropy. Na jaře 2016, kdy vlastní projekt zahájil, dosáhl vrcholu aljašské Denali – nejvyšší hory Severní Ameriky. Ten samý rok na podzim dojel na kolech na Kavkaz, pod Elbrus a následně vystoupil na jeho vrchol, čímž dosáhl nejvyššího bodu Evropy.
V roce 2017 absolvoval expedici na Mount Kosciuszko – nejvyšší vrchol pevninské Austrálie. Stejně jako u ostatních expedic Koruny Světa platilo, že cílem není pouze dosažení vrcholu, a tak po výstupu na nejvyšší vrchol absolvoval legendární extrémní cyklistický závod Crocodile Trophy v severní části Austrálie. V prosinci 2017 vyrazil směrem na nejchladnější a nejopuštěnější kontinent planety - Antarktidu a její nejvyšší vrchol Mount Vinson. Stanul na něm 25. prosince 2017. Na konci roku 2018 následovala expedice na nejvyšší horu Jižní Ameriky – Aconcaguu, na jejíž vrchol vystoupil 4. ledna 2019. Na podzim 2019 vystoupil i na nejvyšší horu Afriky – Kilimanjaro a stal se tak teprve šestým Čechem, který získal tzv. Korunu světa.