Jiří Kolbaba - Rostislav Stach | Festival GO Kamera

BVV, Pavilon P, sál A

Dva skvělí fotografové uzavírají 23.ročník festivalu GO Kamera. Společně budeme obdivovat překrásné fotografie zvířat a severské přírody. 

Poklady Aljašky a západní Kanady

Putování po severozápadě USA a Kanady začneme v aljašském Anchorage. Poznáme park Denali, obávané medvědy, sídlo Santa Clause i namodralé ledovce. Z Aljašky do kanadské Britské Columbie poplujeme velkým parníkem. Nad Vancouverem budeme létat vrtulníkem. Poznáme přírodní skvosty oblasti a připomeneme si místa zlaté horečky v Kanadě a USA.

Fauna severu

I když jsem se na svých fotografických cestách za zvířaty toulal často i v teplých oblastech, dávám přednost chladnějším místům Evropy a Severní Ameriky. Asi je to dáno tím, že příroda a fauna severu je více podobná té naší. Tato přednáška je výběrem snímků pořízených v minulých letech v mých nejoblíbenějších destinacích. Společně se podíváme na ptáky, koně a býky ve francouzském Provance, na ptačí obyvatele ostrova Texel u severního pobřeží Nizozemska, na jeleny v královské oboře Dyrehaven nedaleko dánské Kodaně, za jeřáby na jezero Hornborga ve Švédsku, na pižmoně do Národního parku Dowrefjel v Norsku nebo na ptačí obyvatele Islandu.

Nejen na losy a jeleny wapiti se podíváme do dvou nejkrásnějších Národních parků Kanady Jasper a Banff, ale nevynecháme ani návštěvu nejstaršího Národního parku na světě, Yellowstone ve Wyomingu. Na závěr našeho putování se podíváme na Aljašku. Navštívíme medvědy v Národním parku Katmai i největší poddruh medvěda hnědého na ostrově Kodiak.