Hvězdárna a planetárium Brno, hlavní sál

Expedice Petera "Becka" Ondrejoviče do odlehlých koutů divočiny za pozorováním přírody a přežitím v základních podmínkách, ze kterých lidé vzešli. 

V severské pustině našel Marcel Rebro „svůj kmen“ ruských Eskymáků. Něnci žijí v těsném kontaktu s přírodou. Proč jsou tak šťastní…? 

Vstupenky na tento přednáškový blok zde.

Ruský polár

Zdá se, že Marcel Rebro snad konečně našel v nehostinné ruské severské pustině „svůj kmen“. Ve své prezentaci nás seznámí s ruskými eskymáky – Něnci a podělí se s námi o to, jak žijí a proč jsou stále šťastní a spokojení. 

Venezuela

„Pro mě i přes to všechno zůstává Venezuela nejpozoruhodnější zemí světa. Díky síle přírody – stolovým horám, množství vodopádů, orinockým tropickým pralesům, úžasné biodiverzitě, obrovským anakondám a jedinečným expedicím do divočiny. Díky indiánům i běžným Venezuelcům. “ říká Ondrejovič.

V prezentaci, která shrne jeho 30ti-leté návraty do této bohaté země se zaměří také na její současný neblahý úpadek, zlatokopectví, narko-trafik z Kolumbie a jejich tragický dopad, hlavně na indiánské obyvatelstvo...