Radka Podaná a Karel Wolf | Festival GO Kamera

BVV, Pavilon P, sál A

Vydejte se s Radkou Podanou za poznáním do Asie po stopách Hedvábné stezky. Obdivujte hory Pákistánu, lidi Afghánistánu i pohostinnost, která vládne v Íránu. Karel Wolf vás zase zavede do národních parků na západě USA.

Pákistán, Afghánistán a Írán

Projet nebo projít Hedvábnou stezku je můj cestovatelský záměr už pár let, každý rok ukrojím další země. Budu vyprávět o tom, jak Pákistán je rozmanitý, o přelidněném, horkém ve všech významech  jihu s muslimskými památkami o súfistickém tajemnu. Cesta pokračovala přes horský sever, buddhistické stupy kolem Péšaváru , etnika Hindúkuše a přírodu Karakoramu. Přes přechod Khyber pass do Afghánistánu, kde hlavním cílem bylo doplnit si další místo na Hedvábné stezce - mystický Mazar E Sharif, poté z Hératu do Íránského Mashhadu, výstup na Dámavand nejvyšší sopku Střední Asie a pokračování do Íránského Kurdistánu. Cesta však stále nekončila...

Národní parky západu USA

Málokdo by věřil, že v Americe jsou stále místa, kde nemusíte potkat půl dne živáčka, můžete strávit celé dny v divoké přírodě, obklopeni jen impozantními skalisky, vodopády nebo soutěskami. Úchvatná dech beroucí panoramata, divokou krásu přírody, daleko od civilizace a velkých měst, to vše nabízí „divoký Západ“. Mnohá místa zůstávají stále stejná jako před 100 lety, horké pouště, národní parky a rozlehlé pláně obývá jen pár indiánských farmářů. V létě zde teploty neklesnou pod 40 stupňů, ale mnohé soutěsky a vysokohorské parky nabízejí příjemná místa ke kempování i k mnoha dobrodružným výpravám během horkých letních dnů. O setkání s medvědy, trekování ve vodě v soutěsce i v třítisícových průsmycích, nejteplejším místě USA, indiánských zvycích a hlavně o dobrodružství na cestě napříč jihozápadem USA s dvěma malými dcerami, jedním autem a jedním stanem vám povypráví Karel Wolf.