Pavel Svoboda Ekvádor

Hlavní sál Hvězdárna a planetárium Brno

Guatemala je svůdná exotická indiánka i nespoutaný  živel. Kolumbie nabízí dobrodružství s příchutí kávy, treky, koloniální města i Karibik. K oběma zemím poutavě povypráví Pavel Svoboda.

Snímky Petra Bambouska o Ekvádoru fascinují! Přírodu fotí na světové úrovni. Poznejme nejvyšší koncentraci živočišných druhů na světě. Pronikneme na dotek exotickým tvorům.  

Vstupenky na tento přednáškový blok zde.

Ekvádor

Každá země má své kouzlo. Ekvádor by vydal na lexikon. Pipulka, libohlásek, palmovník. To je jen několik poetických jmen ptačích druhů, které zde najdeme. Ekvádor má díky poloze na rovníku a téměř dokonalé paletě biotopů jednu z nejvyšších koncentrací živočišných druhů na světě. Petr se za nimi opakovaně vrací. V poutavém vyprávění zavede na dotek k exotickým druhům zvířat z pralesů.  

Kolumbie + Guatemala

Nejnovější přednáška z dílny fotografa. Dvě výpravy za krásami Střední a Jižní Ameriky. Guatemala je svůdná exotická indiánka, nespoutaný  živel. Čekají nás výstupy na nejvyšší sopky Střední Ameriky, lávu chrlící vulkán Fuego,  pestrobarevná tržiště i mayské pyramidy. Atraktivní, svěže zelená Kolumbie se v posledních letech stává novou cestovatelskou destinací na mapě Jižní Ameriky. Andské dobrodružství s příchutí silné kávy, veselých lidí a atraktivních záběrů z dronu. Dlouhé treky, koloniální městečka i pobřeží Karibiku. Latinskoamerická delikatesa.