Mart Eslem a David Surý : Kolumbie + Ztracené město

Ústečtí cestovatelé a filmaři představí jednu z nejrozmanitějších zemí světa. Fotografie, videa a specifický pohled na svět a život na druhé straně zeměkoule. Kolumbie rozhodně stojí za překonání předsudků a obav z její turbulentní historie. Ano, kokain stále seženete na každém rohu, stále vás tam mohou přepadnout a okráct. Ale štěstí přeje odvážným a oboje se vám může stát i za rohem u vás doma. 

Země, kde válka dokáže být tím nejvýdělečnějším obchodem. Do města, které bývalo hlavním městem kokainu s jeho neomezeným vládcem Pablem Escobarem. Jak chutnají obří mravenci? Kde se točit filmový Černý korzár a kterým místem se inspirovat Gabriel García Márques pro svůj román Sto roků samoty? Přijďte si užít jedinečný večer s Martem a Davidem. 
 

David Švejnoha : Lovci lebek

 Ještě nedávno byli obávaní lovci lebek. Jací jsou dnes? Nelehké putování do nitra papuánského pralesa. Život a pohyb v hluboké džungli je náročný. Na obzoru spatříme první stromovou chýši. Kmen Korowai. Sen se splnil. Jak tráví den korowaiská rodina? Získávání sága, ochutnávka ságových larev, důmyslný lov ryb, příprava buamerové omáčky... Vše jako z pravěku. V údolí Baliem navštívíme kmen Daniů s vyuzenou mumii váženého předka. Zúčastníme se vesnické zabíjačky s důmyslnou tepelnou úpravou. Geograficky přeskočíme na SV Indie kde žijí obávaní Nágové. Potetovaná tvář a hruď, v uších kozí rohy, na zádech mačeta "dao" s kozími červenooranžovými chlupy, co symbolizují hořící nepřátelskou vesnici. Stařešinové vzpomínají války mezi klany. Setnutá hlava je důležitá trofejí. Šamanský kmen Apatani má tetování v obličeji a v nosu ratanové zátky...
 

Karel Wolf : Norsko, Island a Slovinsko

Rodinné výpravy dodávkou do třech různých zemí. Vývoj spaní v autě s jedním, dvěma a následně i třemi dětmi. Cesty podomácku upravenou dodávkou bez topení s malým děckem ve spacáku, kvůli třetímu dítěti pak i ve střešním stanu. 
Krásné islandské ledovce, jedinečné vodopády, roztomilí papuchalci i velké kilometry v autě. Sobi, pižmoni a velryby, kterých jsme se skoro mohli dotknout. Slovinské hory, Veliká planina a tyrkysová řeka Soča. Místa, kde příroda je stále divoká a krásná a společné dobrodružství utužuje rodinné vztahy.