Markéta Kutilová | Festival GO Kamera

BVV, Pavilon P, sál A

Místo Jany Paulové vystoupí Markéta Kutilová a doplní ji Lenka Hrabalová.

Kurdistán a další extrémy

Pohled válečné reportérky, která do Sýrie, Iráku a Kurdistánu jezdí už řadu let. Nedávno se vrátila z Kurdistánu souženého další válkou. Zasvětí nás do  aktuálního vývoje situace na Blízkém východě. Jenže tentokrát nešlo o válku proti Islámskému státu, kde dobří a špatní byli na první pohled jasně rozdělení.

Syrská válka od revoluce po válku mocností. Pohled novinářky přímo z centra dění na další fázi války v Sýrii. Světoví hráči zde mají propletené zájmy. Kurdové, Turecko, USA, Rusko, Írán, humanitární katastrofa, zničená města, strach. Povstane znovu Islámský stát? Kdo jsou zahraniční bojovníci IS a jejich manželky? Kde jsou teď a co s nimi bude dál? Bitva s IS na vlastní oči. Příběhy lidí ze Sýrie.

Migrace do Evropy a Blízký východ| ZMĚNA PROGRAMU místo Jany Paulové

Barvité vyprávění Markéty Kutilové a Lenky Hrabalové nás zavede do světa lidí putujících za lepší budoucností. Po pevnině i po moři, skrze konkrétní příběhy budeme názorně provedeni dvěma hlavními migračními trasami na cestě do Evropy. Kdo, kam, proč, jak a za kolik? Co se to vlastně děje, jak na to reaguje naše společnost a jaké to má důsledky.