Marek Audy : Balkán 3D

3D projekce a přednáška Marka Audyho

Je možné v 21. století učinit geografický objev a nalézt nepopsaný geologický unikát? Dokonce v Evropě? Na Balkáně je možné všechno! Čerstvě objevená jeskyně Sulfur s termální řekou meandrující obrovskými dómy je toho důkazem. Výpravy do podzemí nepřináší jen dřinu nebo objevitelský „zásek”, ale i humorné historky, občas na hraně přežití. Nebudeme ale jen v jeskyních. Poznáme desítky cest ve 3D fotografiích. Již přesun legendárním busíkem VW T3 nepostrádá napětí. Putujeme po horských planinách pěšky i na lyžích. Při prvosjezdech divokých řek se zvedá hladina vody i adrenalin vodáků. Plavba na mořském kajaku seznámí i s místní kulturou a pohostinností.

Na přednášce koupíte novou knihu s autogramem.

  • Balkán – ráj svobodného cestování
  • Bulharsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Černá hora
    Děj je doplněn o geografické i historické informace o atraktivních místech, které mohou inspirovat každého cestovatele. Navíc mapky a QR kódy s GPS souřadnicemi do mobilních navigací.

Matěj Boháč : Nepálské Dolpo 3D

Pásmo stereofotografií z cesty do legendární odlehlé oblasti v západním Nepálu. Po starých obchodních stezkách nad horskými stržemi a přes pětitisícové průsmyky se vydáme až k mystickému, zářivě tyrkysovému jezeru Phoksundo. Překonáme historickou hranici a dostaneme se do původně tibetské oblasti s buddhistickými kláštery a stády jaků.