Přednáška: 19.1.2019 | 10:00 Čína a UNESCO jinak aneb divoChina

Říká vám něco UNESCO? Jak by ne? Zveme Vás na prohlídku rozmanitých čínských zahrad i temného zákoutí starobylého města Su-čou, Zakázaného města či Velké čínské zdi! Avšak UNESCO nenabízí jen památky světového dědictví lidstva, ale nově také globální geoparky UNESCO.

 

Martina Pásková byla organizací UNESCO, vyslána zhodnotit, jak je na území některých z nich chráněno, prezentováno a místními komunitami využíváno jejich přírodní i kulturní dědictví. Společně budeme žasnout nad bizardními tvary a barvami vybraných čínských geoparků. Navštívíme kolébku taoismu a budeme svědky toho, jak kormoráni loví lidem ryby v Geoparku Longhushan, budeme prolézat pískovcovými skalními a sopečnými útvary ponořenými v mlžném lese. Seznámíme se s životem minoritních etnik Zhuang a Yao. Přistaneme na nejjižnějším cípu Číny, na tropickém ostrově Hainan, kde se nachází Geopark Leiqiong, jehož sopečný původ se odráží nejen v krajině, ale i v architektuře, zemědělství gastronomii, umění a dalších duchovních projevech místních obyvatel. Nebudou chybět ani pandy spokojeně se krmící bambusem v Geoparku Wangwushan-Daimeishan a dramatické tajči uprostřed scenérie údolí Žluté řeky. V Geoparku Guangwushan-Nuoshuihe vás uhrane 10 km dlouhý dolomitový hřeben fengkongového krasu a jeho neuvěřitelně zbarvené bučiny. A také si zatančíme bambusový či dračí tanec.

 

paskova martina s cinskym zbrojnosem 1 webpaskova martina wuchen fengcong web paskova martina 1

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter
načíst víc držením SHIFT načteš vše načíst vše

www.livingstone.cz3  magicky himalaj 01  promitani brno husa  tajemna indonesie

 


 logo brno b600

Akce se koná pod záštitou  primátorky statutárního města Brna JUDr. Markéty Vaňkové  a za podpory statutárního města Brna