Divadlo Zlín | Festival GO Kamera

Městské divadlo Zlín

představení

Na cestě kolem zeměkoule, na cestě životem. Há a Zet jako jedna značka. Život dvou parťáků srostlých do sebe. V mládí i ve zralém věku. Vášeň pro cestování se zrodila hned v roce 1938, kdy se ti dva seznámili. Tehdy se zrodil sen. O třicet let později dostaly sny těžkou ránu. Jejich cestovatelský i životní příběh uháněl odvážně našimi komplikovanými československými dějinami tak, jak elegantní kola Tatry 87 uháněly pouští, horami a prachem cest, a pak se náhle zadrhl, na dvacet dlouhých let.

 

Kolik pokušení a nebezpečí na ně čekalo na cestách i v životě, kolik přátel, kolik setkání, kolik odvahy bylo třeba. Je-li kde na světě ráj? Letem světem, křížem krážem, vesele i vážně, snem i skutečností, po moři i po souši, lodí i tatrovkou, chlapecky i dospěle, odvážně i bojácně. Příběh slavných cestovatelů Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky poprvé na jevišti. Vstříc dobrodružství, napříč světadíly, navzdory počasí i režimu.

Kdy je na programu

Lékaři bez Hranic - Bosna, Indonésie, Haiti, Ukrajina | ZMĚNA PROGRAMU místo Tomáše Šebka

Pavel Gruber , Zdeněk Chaloupka

Palubní deník

Městské divadlo Zlín
BVV, Pavilon P, sál A

Přijďte se seznámit s prací organizace Lékaři bez hranic (Médecins Sans Frontières – MSF) , která poskytuje zdravotní péči ve více než 70 zemích světa. Všude tam, kde zuří ozbrojené konflikty, epidemie, nebo přírodní katastrofy pomáhají Lékaři bez hranic díky téměř 40 000 místních a více než 3 500 mezinárodních spolupracovníků. Lékaři bez hranic pomáhají nestranně všem, kdo potřebují pomoc, bez ohledu na jejich rasu, pohlaví, etnikum, vyznání, politické smýšlení či cokoliv dalšího. 

V druhé polovině bloku zavzpomínáme na slavnou cestovatelskou dvojici H+Z v podobě ukázky z divadelního...