Marika Dumková | Festival GO Kamera

Marika Dumková

architektka

Marika je holka z Brna, nejmladší ze tří sester. Kdo by kdy řekl, že mazánek vyrazí za dobrodružstvím? Je beznadějná optimistka nadšená z nových nápadů, a tak na Davidovu nabídku sbalit se a objet svět bez váhání kývla. Z architektky se stala fotografkou cest, kameramankou, editorkou, korektorkou, animátorkou a kritičkou Davidova seriálu Busny a autorkou a ilustrátorkou dvou knih Tam a Zpět o jejich společné cestě. Miluje přírodu i města, sport, barvy a sladké.

V růžovém volkswagenu napříč Afrikou

Měli za sebou školy, chodili do práce, platili účty, teď nezbylo než se vzít, založit rodinu a budovat kariéru. To vše by mohli, ale zatím se nechtěli smířit se životem řízeným splátkovým kalendářem hypotéky. Ještě ne. Chtěli poznávat, objevovat a učit se. Chceme ochutnávat a zažívat. Prostě se chtěli sbalit a jet na cestu kolem světa. Tak jeli. Busny je příběh dvou lidí a jednoho medvídka, kteří putují po světě v dodávce. Růžový Volkswagen je nejen dopravní prostředek, ale i domov, dílna a kancelář. Obytným VW T3 Syncro, alias busíkem, jezdí busaři. My jezdíme Busem a jsme Busny. Busny je pořad, jež vzniká za jízdy.

Kdy je na programu

Busny

Marika Dumková , David Čech

Cesta na Dakar

Gabriela Novotná , Jan Somerauer
BVV, Pavilon P, sál A

Měli za sebou školy, chodili do práce, platili účty, už to vypadalo na svatbu, založení rodiny a budování kariéry... To vše mohli, ale nechtěli se smířit se životem řízeným splátkovým kalendářem hypotéky. Ještě ne. Chtěli poznávat, objevovat a učit se. Chtěli ochutnávat a zažívat. Prostě se sbalili a vyrazili busíkem do Afriky. Byla to jízda!

V druhé polovině přednáškového bloku se dozvíte jaké je žít svůj sen... Motocyklová závodnice Gabriela Novotná si vzala kvůli prvnímu startu na Rallye Dakar hypotéku, aby si mohla splnit životní sen. Do cíle však nedojela, protože si po pádu zlomila...