Petr Voldán

Petr Voldán

Petr Voldán jako  novinář vyrážel 26 let na zajímavá místa doma i v zahraničí s rozhlasovým mikrofonem. Kromě reportážních cest (Afghánistán, Čína, Malta, Gruzie, Estonsko…) působil dohromady 11 let jako stálý rozhlasový zahraniční zpravodaj v Rusku a Londýně. V roce 2004 se přestěhoval do Bruselu. I jako asistent v Evropském parlamentu přispíval do různých periodik (např. 100+1) a spolupracoval s rozhlasem. Spojení s regionálními stanicemi Českého rozhlasu v Hradci Králové a v Pardubicích nadále trvá, například cestovatelskou talk show “Na cestách s Petrem Voldánem”. 
Od roku 1999 natočil jako autor a průvodce oblíbeným pořadem “Postřehy odjinud” už 10 sérií cestopisných fejetonů. Představil netradiční pohledy na Skotsko, Irsko, Finsko, Wales, Maltu, Sečuán, Jižní Koreu, Vietnam, Gruzii a nejnověji sérii “Švýcarské Alpy očima Petra Voldána”.

 

V nakladatelství JOTA vydal milovník kávy a sběratel šálků na espresso knihu “Na vlnách s Petrem Voldánem” - s podtitulem “Ušima, očima i srdcem kolem světa”. Netradiční cestopis se probojoval do užšího finále pěti nejlepších cestopisů 2020 o Cenu Zikmunda a Hanzelky.

Kdy je na programu

Afgánistán, Lékaři bez hranic

Tomáš Šebek

Vietnam, Korea, Afgánistán

Petr Voldán
Hvězdárna a planetárium Brno, hlavní sál

Šikovný lékař Tomáš Šebek stihl zajímavé mise s Lékaři bez hranic, Haiti, Jemen i Afghánistán. Jeho obrovská popularita roste právem…

Petr Voldán natáčel divoká místa světa, působil 11 let jako zpravodaj v Rusku a Londýně. Poodhalí i taje nepochopitelné země...  

Vstupenky na tento přednáškový blok zde.