Lukáš Synek

Lukáš Synek

cestovatel

Jako cestovatel a fotograf nejraději směřuje do zemí „kam se nejezdí“ a obdivuje především hory a pouště. Projel například celou historickou trasu legendární Hedvábné stezky, včetně publikované knihy (2008). Prošel dlouhé treky v Altaji, Grónsku či Himálaji. Provázel v Uzbekistánu, Turecku a Jemenu. Vedl první české komerční výpravy do Iráku a Saúdské Arábie. V tradičních exotických zemích byl průkopníkem cestování s malými dětmi. Přes tři roky pracoval a cestoval v Saúdské Arábii. Publikoval fotoreportáže v české on-line verzi National Geographic. Své zážitky a fotografie prezentuje zejména prostřednictvím cestopisných projekcí. Profesionálně se věnuje buněčné biologii rostlin v Ústavu experimentální botaniky Akademie věd. (www.LukasSynek.cz)

Kdy je na programu

Na motorce kolem světa

Vojtěch Lavický

Saúdská Arábie

Lukáš Synek
Hvězdárna a planetárium Brno, hlavní sál

S Vojtěchem Lavickým od pouští Íránu přes velehory střední Asie do země vycházejícího slunce. Zamilovaný pár za dva roky objel svět a pak se rozešel… 

S Lukášem Synkem odhalíme zajímavosti kontroverzního pouštního království Saúdské Arábie: skalní města, barevné sopky, starobylé pevnosti, nabatejské hrobky i korálové útesy. 

Vstupenky na tento přednáškový blok zde.