Rostislav Stach | Festival GO Kamera

Rostislav Stach

fotograf

Pracoval ve vedení Podkrušnohorského zooparku a od roku 2005 působí jako fotograf "na volné noze." Fotografuje od roku 1974 a poměrně záhy se začal specializovat. V roce 1996 byl zvolen prezidentem Klubu fotografů přírody při Českomoravské myslivecké jednotě v Praze, v roce 2011 svou činnost v KFP na vlastní žádost ukončil. Od roku 2004 pořádá pro začínající i pokročilé fotografy fotografické kurzy a workshopy. V roce 2007 vydal v nakladatelství Zoner Press úspěšnou knihu FOTOLOVY - naučte se fotografovat dobře zvířata v přírodě. V roce 2016 se stal ambasadorem firmy Olympus. Svoje snímky publikuje v mnoha odborných i populárně naučných časopisech a knihách, vydává kalendáře, pohlednice i plakáty.

 

Více než čtyřicet let vystavuje své snímky na nejrůznějších výstavách. Vedle dalších cen z fotografických soutěží získal v roce 2004 Uměleckou cenu ČMMJ. Na soutěžích Czech Press Photo byl oceněn v kategorii Příroda a životní prostředí postupně třetí, druhou i první cenu. V roce 2006 získal 1.cenu v mezinárodní soutěži IFWP v kategorii Příběh. V roce 2010 zvítězil v česko-slovenské soutěži O Zlatého jelena Slávy Štochla. Jeho rozsáhlý archív čítá více než 250.000 snímků savců, ptáků, obojživelníků, plazů i krajin.

Při fotografických cestách navštívil desítky různých destinací. Aljašku, Anglii, Belgii, Bělorusko, Botswanu, Colorado, Dánsko, Egypt, Francii, Holandsko, Indonésii, Island, Kamčatku, Kanadu, Keňu, Litvu, Maďarsko, Malawi, Maroko, Moldávii, Montanu, Namibii, Německo, Norsko, Omán, ostrov Bonaire, ostrov Saint Eustatius, ostrov St. Marten, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Skotsko, Slovensko, Spojené Arabské Emiráty, Srí Lanku, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Tanzánii, Ukrajinu, Wyoming, Zambii a Zimbabwe. 

Kdy je na programu

Poklady Aljašky a západní Kanady

Jiří Kolbaba

Fauna severu

Rostislav Stach
BVV, Pavilon P, sál A

Dva skvělí fotografové uzavírají 23.ročník festivalu GO Kamera. Společně budeme obdivovat překrásné fotografie zvířat a severské přírody.