Pjér la Še´z | Festival GO Kamera

Pjér la Šé´z

hudebník

Provozuje soukromou terapeutickou ordinaci. Není „normální“ psycholog, ačkoli se tomuto oboru věnuje. Nekonvenční psycholog a psychoterapeut žije v souladu s přírodou v jurtě, kterou si sám postavil. Místo předepisování léků si s klienty povídá o snech. Spolupracuje s Jaroslavem Duškem v divadle Vizita a hraje se svou kapelou Rakousko-Uhersko. Charismatický Petr Kotek přednáší pro veřejnost a píše knihy.

Ve svém psychologickém bádání a psychoterapeutické praxi vychází z teorie Carla Gustava Junga. Ten tvrdil, že lidskou psychiku můžeme pochopit pouze na pozadí světa snů, umění, mytologie, náboženství a filozofie. Ve své soukromé psychoterapeutické praxi pomáhá klientům najít a znovu využívat ztracenou osobní svobodu. Zajímá se o otázky lidského bytí v tomto světě. Jeho přednášky se těší velké oblibě, hlavně kvůli jeho netradičnímu pojetí psychologie.

 V divadle Vizita účinkuje v představeních Čtyři dohody a Pátá dohoda. Působí v bigbítové kapele Rakousko-Uhersko. Vydal zatím tři knihy. Nejprve psychologickou archetypální studii Indián, pak hlubinný román o hledání sama sebe Den svatého Ignora. Trojici publikací uzavírá novela Cesta, která se nese ve stylu realistického vizionářství. Nově připravuje k vydání studii Psychologie souhlasu.

Kdy je na programu

Na kole kolem Česka

Pjér la Šé´z

Kuba a kubánská kráska

Ondřej Ruml
BVV, Pavilon P, sál A

Poutavé povídání dvou hudebníků.