Gabriela Novotná | Festival GO Kamera

Gabriela Novotná

motocyklistka

První česká motocyklistka na Rallye Dakar. Titul, který už Gábině nikdo nikdy nesebere. Ve svých devětadvaceti letech si v roce 2018 splnila životní sen, a i když ji zastavilo zranění a nejtěžší rallye světa napoprvé nedojela, napřela veškeré své síly, aby o rok později stála na startu znovu a dotáhla vše do úspěšného konce. Na cílové rampě legendárního závodu navíc stála jen pár let poté, co poprvé vyrazila s motorkou do terénu. Cesta to byla plná potu, bolesti, sebezapření, ale také životních posunů, důležitých setkání a euforie.

 

O Gábině se nedá říct, že by byla typickou závodnicí, výsledek pro ni není tak důležitý jako vše, co mu předchází, a přesvědčení, že udělala maximum, co bylo v jejích silách. Věří, že když člověk zná svůj sen, má udělat vše, co je v jeho silách, aby si jej splnil. Protože kde je cíl, tam je i cesta. V jejím případě to znamenalo jet Dakar. Dojet 90 km v terénu se zlomenou klíční kostí a tak dokončit i přes zásah vyšší moci 10. etapu, a také postavit se na start v roce 2019. A dojet do cíle. Kromě závodění je tato mladá inteligentní žena skvělou vypravěčkou a její příběh vás pohltí.

Kdy je na programu

Busny

Marika Dumková , David Čech

Cesta na Dakar

Gabriela Novotná , Jan Somerauer
BVV, Pavilon P, sál A

Měli za sebou školy, chodili do práce, platili účty, už to vypadalo na svatbu, založení rodiny a budování kariéry... To vše mohli, ale nechtěli se smířit se životem řízeným splátkovým kalendářem hypotéky. Ještě ne. Chtěli poznávat, objevovat a učit se. Chtěli ochutnávat a zažívat. Prostě se sbalili a vyrazili busíkem do Afriky. Byla to jízda!

V druhé polovině přednáškového bloku se dozvíte jaké je žít svůj sen... Motocyklová závodnice Gabriela Novotná si vzala kvůli prvnímu startu na Rallye Dakar hypotéku, aby si mohla splnit životní sen. Do cíle však nedojela, protože si po pádu zlomila...