Vojtěch Nedvěd | Festival GO Kamera

Vojtěch Nedvěd

kameraman

Vystudoval Filmovou Akademii Miroslava Ondříčka obor Kamera. Po škole začal intenzivně spolupracovat s režisérem Stevem Lichtagem, se kterým pracuje dodnes jako kameraman a stereograf. Díky této spolupráci se naučil potápět a natáčet vše krásné co pod vodou viděl, ať už ve 2D nebo 3D. Mimo dokumentární wild-life tvorbu se Vojtěch věnuje natáčení komerčních reklam, hudebních videoklipů a byl na pozici operátor kamery na několika zahraničních hraných filmech.

Ovládat kameru jej zkrátka baví ať už ve vzduchu, na zemi, nebo pod vodou. Jako hlavní kameraman natočil mimo jiné například film Byl jednou jeden ostrov Aldabra 3D, který viděli diváci snad na všech kontinentech. Velice rád cestuje a má to štěstí že často jeho se jeho záliby dokážou skolubit a vyrazí cestovat s kamerou, stejně jak tomu bylo u filmu Cesta jako žádná ze sta...

Kdy je na programu

Po stopách HZ - Zikmund100

Lukáš Socha , Tomáš Vaňourek

Cesta jako žádná ze sta

Vojtěch Nedvěd
BVV, Pavilon P, sál A

Projekt ZIKMUND100 vznikl v hlavách Lukáše Sochy a Tomáše Vaňourka, jako nápad vyjádřit úctu cestovatelským vzorům několika generací, podívat se do světa, přivést kus světa domů a ukázat ho i těm, kteří takové možnosti nemají. Putování po stopách legend Hanzelky a Zikmunda napříč Asií, ukazuje, jak se změnil svět, přináší retrospektivní svědectví v podobě fotografií a daruje tuto skutečnost ke stým narozeninám Ing. Miroslava Zikmunda a k úctě jeho kamaráda Ing. Jiřího Hanzelky.