Klára Kolouchová

horolezkyně

Zásadní životní kapitola Kláry se nesla ve znamení majestátné druhé nejvyšší hory K2, kam vystoupila jako 20. žena na světě. Ale těsně před třetím úspěšným pokusem o její zdolání stála Klára jako první Češka na neméně vznešené třetí nejvyšší hoře Kanchenjunze. Přijďte se na chvíli odpoutat a přivonět kouzlu vysokých hor v kontextu životních proměn a osobních priorit.
Klára jako první Češka zdola tři nejvyšší hory na Zemi. Po výstupu na Everest (8.848 m n.m.) v roce 2007, stanula v roce 2019 na vrcholech hned dvou osmitisícovek - posvátné Kanchenjungy (8.586 m n.m.) a nedlouho poté i na okouzlující a nemilosrdné druhé nejvyšší hoře světa K2 (8.611 m n.m.)! Do vínku jí bylo dáno nadšení pro věc, zvídavost, touha objevovat a žít. Svým elánem dokáže strhnout okolí, její optimismus spojený s chutí stále něco podnikat je neudolatelný. Není to jen touha po dobrodružství, po něčem stále novém, ale i hledání a nalézání zákonitostí života, jeho smyslu. Je to o duševní pohodě, schopnosti se i zastavit, ale pak zase vyrazit za něčím novým. Výzva je správné slovo, na které Klára slyší. Je to její slabost nebo síla?!
Na první osmitisícovku Cho Oyu (8.201 m n.m.) vystoupila v roce 2006 s Tashi Tenzingem, vnukem slavného Tenzinga Norgaye. Mezi její další vrcholy patří nejvyšší hory kontinentů Aconcagua (6.959 m n.m.), Denali (6.094 m n.m.)  a Elbrus (5.642 m n.m.).  
 

Kdy je na programu

Dina Štěrbová : Velehory + Nemocnice Pákistánu

Dina Štěrbová

Klára Kolouchová : 3 Nejvyšší hory - Nahoře fouká

Klára Kolouchová
Pavilon Anthropos