Lenka Hrabalová | Festival GO Kamera

Lenka Hrabalová

průvodkyně

Vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma. Protože samotné cestování by jí ale nikdy nestačilo, pokračuje ve vzdělávání na doktorském studiu, kde se zaměřuje na ochranu památek v rizikových zónách muslimského světa. Ve volném čase, když je náhodou v Česku a nemusí sedět u počítače, vyráží na hory, ať už pěšky, na kole nebo na lyžích. Perfektně zvládá řešení nenadálých situací, mistrně vyčenichá nejlepší restaurace a přes bláto a skály najde tu nejlepší vyhlídku. 

Kdy je na programu

Írán a Irák: Dvě země, tisíce světů

Lenka Hrabalová

Je Británie v Evropě? Anglie a Brexit.

Jaromír Marek
BVV, Pavilon P, sál A

Povídání Lenky Hrabalové nás zavede do dvou zemí, které jsou stejně rozdílné, jako si jsou podobné, a ačkoliv byly dlouhé roky rozděleny krutou válkou, nepřestává je pojit mnoho vazeb, starých i nových. Jaromír Marek nás zase zasvětí do komplikací souvisejících s Brexitem.

Kurdistán a další extrémy

Markéta Kutilová

Migrace do Evropy a Blízký východ| ZMĚNA PROGRAMU místo Jany Paulové

Lenka Hrabalová Markéta Kutilová
BVV, Pavilon P, sál A

Místo Jany Paulové vystoupí Markéta Kutilová a doplní ji Lenka Hrabalová.

Maroko: Mezi světci a pašeráky

Lenka Hrabalová

Ghana, Benin a Togo

Dana Kyndrová
BVV, Pavilon P, sál B

Poutavé povídání z Afriky. V podání Lenky Hrabalové se zavítáme do Maroka. Podíváme se ido historie, plné silných vůdců chránících horské průsmyky i karavanářů, přivážejících přes nekonečnou pouť otroky, cukrovou třtinu a zlato, nezbytné suroviny pro život starého Maroka. Dana Kyndrová nás vezme ještě jižněji do Západní Afriky k původním kmenům, tradici voodoo a šamanům.