Josef Formánek

Josef Formánek

spisovatel

Spoluzakládal geografický časopis Koktejl. Stál u zrodu časopisů Oceán, Everest, Fénix a dalších. V tropickém deštném pralese na ostrově Siberut strávil přes rok života u přírodních lidí kmene Mentawaj. Knižní debut Prsatý muž a zloděj příběhů se setkal s obrovským úspěchem u čtenářů, prodalo se 110 000 výtisků. Další knihy: Létající jaguár, Mluviti pravdu, Umřel jsem v sobotu, Syn Větru a Prsatý muž, Dvě slova jako klíč, Kniha o tichu. O svém boji s démonem alkoholu napsal knihu Úsměvy smutných mužů (2014), podle které natočil režisér Dan Svátek stejnojmenný film (2019). Prošel si psychospiritualní krizí, po níž se stal hluboce věřícím.
Při besedě si budeme povídat o pití i nepití, okamžiku rozhodnutí, cestách okolo světa i vlastní duše, o pokoře a laskavosti jako pokojné cestě životem.
 

Kdy je na programu

Cesty okolo duše a světa

Josef Formánek
Hvězdárna a planetárium Brno, hlavní sál

Autorský večer plný čtení, vyprávění a promítání spisovatele a cestovatele - do indonéského pralesa za přírodními lidmi, do léčebny mezi alkoholiky, za tichem afrických plání, k tajemství víry či za magickou polární září...
Jako host vystoupí talentovaný písničkář TADEÁŠ JEZBERA 
Intuitivním snovým zpěvem večer obohatí PATRIK KEE KEDZIERSKI. 

Vstupenky na tento blok můžete zakoupit zde.