David Čech | Festival GO Kamera

David Čech

fotograf a režisér

David je kluk z Brna, nejstarší ze čtyř sourozenců. Jako moudrý muž se zralým úsudkem naznal, že ho to nebaví v práci a vymyslel projekt Busny. Bude dělat to, co ho sice štve, tedy točit, režírovat a stříhat, ale bude pracovat na cestách a objevovat při tom svět. A tak vyrazil s Marikou do Afriky a vyprodukoval dvě řady seriálu Busny. Protože není profi cestovatel ani dokumentarista, pojal to po svém, seriál tedy není ani jen o cestování, ale hlavně o tom, jak se dva blbci vydali, kam neměli.

Cesta růžovým busíkem napříč Afrikou

Busny je příběh dvou lidí a jednoho medvídka, kteří putují po světě v dodávce. Růžový Volkswagen je nejen dopravní prostředek, ale i domov, dílna a kancelář. Obytným VW T3 Syncro, alias busíkem, jezdí busaři. My jezdíme Busem a jsme Busny. Busny je pořad, jež vzniká za jízdy.

Kdy je na programu

Busny

Marika Dumková , David Čech

Cesta na Dakar

Gabriela Novotná , Jan Somerauer
BVV, Pavilon P, sál A

Měli za sebou školy, chodili do práce, platili účty, už to vypadalo na svatbu, založení rodiny a budování kariéry... To vše mohli, ale nechtěli se smířit se životem řízeným splátkovým kalendářem hypotéky. Ještě ne. Chtěli poznávat, objevovat a učit se. Chtěli ochutnávat a zažívat. Prostě se sbalili a vyrazili busíkem do Afriky. Byla to jízda!

V druhé polovině přednáškového bloku se dozvíte jaké je žít svůj sen... Motocyklová závodnice Gabriela Novotná si vzala kvůli prvnímu startu na Rallye Dakar hypotéku, aby si mohla splnit životní sen. Do cíle však nedojela, protože si po pádu zlomila...