Petr Bambousek

fotograf

Zaměřuje se na fotografie zvířat a přírody. Za tím účelem podniká každý rok výpravy do tropických krajin. Snaží se přiblížit rozmanitost přírody jako celku, věnuje se širokému spektru motivů od makra přes ptactvo až po velká zvířata. Pro jeho tvorbu jsou typické čisté a nápadité kompozice, které získaly řadu ocenění i v nejprestižnějších soutěžích světa. 

Planeta Ekvádor

Každá země má své kouzlo. Ekvádor by vydal na lexikon. Pipulka, libohlásek, palmovník. To je jen několik poetických jmen ptačích druhů, které zde najdeme. Ekvádor má díky poloze na rovníku a téměř dokonalé paletě biotopů jednu z nejvyšších koncentrací živočišných druhů na světě. Petr se za nimi opakovaně vrací. V poutavém vyprávění zavede na dotek k exotickým druhům zvířat z pralesů.  

Kdy je na programu

Ekvádor

Petr Bambousek

Kolumbie + Guatemala

Pavel Svoboda
Hlavní sál Hvězdárna a planetárium Brno

Guatemala je svůdná exotická indiánka i nespoutaný  živel. Kolumbie nabízí dobrodružství s příchutí kávy, treky, koloniální města i Karibik. K oběma zemím poutavě povypráví Pavel Svoboda.

Snímky Petra Bambouska o Ekvádoru fascinují! Přírodu fotí na světové úrovni. Poznejme nejvyšší koncentraci živočišných druhů na světě. Pronikneme na dotek exotickým tvorům.  

Vstupenky na tento přednáškový blok zde.