Ondřej Bahník

průvodce šamanskými technikami

Nastoupil na cestu osobního rozvoje už ve svých dvanácti letech. Jeho učení začalo bioenergetickými technikami a tradičním bylinářstvím, nejvíc jej však ovlivnilo pozdější setkání se šamanismem. 
Vzdělával se v několika tradičních léčivých technikách u šamanů ze Sibiře, Kolumbie, Peru a Mexika. Absolvoval také Grof Transpersonal Training a jako certifikovaný facilitátor dnes využívá svých zkušeností ve skupinové i v individuální praxi s lidmi. Těžiště jeho práce spočívá v pomoci s integrací rozšířených stavů vědomí a v pomoci v psychospirituální krizi. Je členem projektu Asociace Spojených Národů Venezuela (ANUV), které sdílí vědomosti tradičních autorit a léčitelů z Amazonie a Střední Ameriky s národy celého světa.
Je průvodcem v kolumbijské oblasti Putumayo, kde se Amazonie zvedá v Andy. Zde dlouhodobě navštěvuje a sdílí s původními komunitami Inga a Kamentsá. Společně s přáteli provozuje spolek Asaya v Ostravě, který se zaměřuje na pořádání přednášek, konferencí, projekcí a tvoří knihy a dokumentární filmy. Je otec tří dětí a společník v indicko-bengálské restauraci.
 

Kdy je na programu

Fauna jihu

Rostislav Stach

Šamani a šamanismus ...

Ondřej Bahník

Žába Bufo alvarius - cesty poznání

Filip Záruba
Hvězdárna a planetárium Brno, hlavní sál

Ondřej Bahník - Šamanismus dnes platí za slovo sdružující přírodní víry původních kmenů. Ty spojuje několik principů. A to, že vše kolem je živé. Že není žádná smrt, je jen život v proměnlivých podobách.

Filip Záruba - radikální svědectví o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku, tryptaminu 5-MeO-DMT a žábě Bufo Alvarius ze sonorské pouště.

Cesty fotografa Rostislava Stacha za zvířaty Jižní polokoule. Představí výběr nejzajímavějších snímků – africká safari, Rudé moře, Karibské ostrovy, Srí Lanka, Indonésie i Nový Zéland.

Vstupenky na tento přednáškový blok zde.