Gabo Adamec

Gabo Adamec

horolezec

V letech 1984-90 je členem Českého i Federální výběru horolezectví. Skialpinismus užíval k přístupu pod stěny v zimním období. Chamonix, Norsko, Dolomity… Hlavní bylo lezení. Na kontě má letní i zimní výstupy včetně prvovýstupů. Prvovýstup alpským stylem severní stěnou Shivling 6543m v Gharwalském Himaláji 1987 byl zařazen mezi nejvýznamnější alpské styly doby. Je stále nezopakován. Zdolal ikonické hory  Chan Tengri v Kyrgystánu, Mount Aspiring na Novém Zélandu, Alpamayo a Artensonrachu v Peru. 4 x stál na vrcholu sedmitisícovky. Shisha Pangma sjel z výšky 7 000 na lyžích. Slyžoval z vrcholů Valaranaju 5 760 m v Peru, Jebel Toubkal 4 123 m v Africe, Meru Peak 6 475m v Himálaji , St. Helens  2 950m  v USA. Účastnil se skialpinistických závodů Bokami Západních Tater, K2 Malá Fatra, Sella Ronda Skimarathon, PDG Patrouille des Glaciers. Lezl a lyžoval na všech kontinentech mimo Antarktidu. Od 2011 je horským vůdce s mezinárodní licencí IFMGA.

Je propagátorem a „národním buditelem skialpinismu“. Stál za boomem, který zažíváme. Zorganizoval s týmem 100 testovacích dní, 50 novinářských eventů a 40 hobby závodů. Je spoluzakladatel největšího hobby závodu Východní Evropy Noc Tuleních Pásů, spoluzakladatel Skialpujfest a zakladatel projektu Skialpinizmu do škol.
 

Kdy je na programu

Kanchenjunga ve stínu K2

Klára Kolouchová

Skialpy

Gabo Adamec
Hvězdárna a planetárium Brno, hlavní sál

Klára Kolouchová jako první Češka zdolala tři nejvyšší hory světa. Užívá i další zajímavé vrcholy. 

Branislav Gabo Adamec - propagátor a „buditel skialpinismu“ představí oblíbený sport. Organizuje Noc Tuleních Pásů, Skialpujfest, projekt Skialpinizmu do škol, 50 eventů, 40 hobby závodů...

Vstupenky na tento přednáškový blok zde.