Unikátní výstavy

Navštivte doprovodné výstavy festivalu Go kamera 2018, na ploše veletrhu GO a v budově Kongresového centra v areálu BVV! 

 • RUDOLF ŠVAŘÍČEK: 25 LET PUTOVÁNÍ AFRIKOU
 • BWINDI ORPHANS: UGANDA + RWANDA
 • JAN ŠIBÍK: AFRIKA
 • DANA HOLEČKOVÁ, malířka: MALOVANÁ AFRIKA
 • KOLA PRO AFRIKU: CESTA KOLA
 • TASHI NORBU, tibetský malíř: OBRAZY I PERFORMANCE
 • CTIBOR OSTRÝ, historik: JEDEN KMEN

RUDOLF ŠVAŘÍČEK: 25 LET PUTOVÁNÍ AFRIKOU

Expozici tvoří velkoformátové fotografie Rudolfa Švaříčka, sbírka exponátů. Výstava se koná v rámci veletrhu GO a Regiontour v pavilónu P, na stánku 156.

 ruda go 1 ruda go 2 ruda go 3

 

BWINDI ORPHANS: UGANDA A RWANDA

Důležitá je v Africe správně podaná ruka. LIVINGSTONE se to daří prostřednictvím Bwindi Orphans. Společně s vámi se snažíme poskytnout dobrý základ nejchudším dětem, aby se mohly co nejdříve postavit na vlastní nohy. Naší prioritou je vzdělávání, ale zajímá nás i to, jak žijí doma a s čím se musí denně potýkat. Základem je, že všechny peníze od českých rodičů míří přímo dětem. Na pokrytí nezbytných provozních nákladů sbíráme peníze nezávisle. Část provozního fondu tvoří přispěvky jednotlivců a část se snažíme vydělat prodejem rukodělných výrobků rodin podporovaných dětí.

Výstava se koná v rámci veletrhu GO a Regiontour v pavilónu P, na stánku 156.

bwindi 01uganda 03bwindi 03

 

 

 

 

 

 

 

 

DANA HOLEČKOVÁ: NÁVRAT NOSOROŽCŮ

Nejvýznačnějšími aktivitami ČR ve východní Africe, které se týkají ochrany přírody, je projekt návratu nosorožců do Tanzánie a Keni. Z Čech bylo do Afriky posláno celkem již 8 nosorožců dvou druhů. Proč těmto mírumilovným býložravcům hrozí vyhubení? Jak to, že právě Zoo Dvůr Králové se stala největším dodavatelem nosorožců pro Afriku na světě? Zajímavě o všem vypráví emeritní ředitelka královédvorské zoo RNDr. Dana Holečková. Dnes se věnuje i malování zvířat. S jejími obrazy seznámí prodejní výstava "Portréty afrických zvířat".

Výstava se koná v rámci veletrhu GO a Regiontour v budově Kongresového centra v areálu BVV.

142179385226

 

JAN ŠIBÍK: AFRIKA

Výstava se koná v rámci veletrhu GO a Regiontour v budově Kongresového centra v areálu BVV.

 Sibik KnihaSeverni Korea01 madarsko

KOLA PRO AFRIKU: CESTA KOLA

Výstava se koná v rámci veletrhu GO a Regiontour v budově Kongresového centra v areálu BVV. 

kola1kolo

 

TASHI NORBOO, tibetský malíř: OBRAZY I PERFORMANCE

Výstava se koná v rámci veletrhu GO a Regiontour v pavilónu P, na stánku 156. 

tashi norbu 01tashi norbu 02tashi norbu 03 

CTIBOR OSTRÝ, historik: JEDEN KMEN

V dnešní době je možné cestovat mnoha způsoby do téměř jakéhokoliv koutu našeho světa. Co kdybychom vám však řekli, že je možné cestovat také časem a prostorem. Třeba do fantastických světů, které si vysníte. Zní to neuvěřitelně? Nechte se přesvědčit výtvarným projektem Jeden kmen. Skrze úchvatnou fotografickou výstavu vás vezmeme ke kmeni opravdových skřetů, abyste blíže poznali jejich život. 

Výstava se koná v rámci veletrhu GO a Regiontour v pavilónu P, na stánku 156. 

Snaga portrety Ctiba 2v2IMG 0753 18 157SNAGA vorroz 2016 49

ROMAN FILIPSKÝ, cestovatel a fotograf: ETIOPIE

V roce 1983 odejel do Spojených států, kde studoval zoologii, historii umění na akademii výtvarných uměni na Humboldt State University v Californii, New York Pratt Institute. Pro americkou universitu v New York se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku, rok strávil na Aljašce a severním území Kanady. Na cestách ho zajímá poznávání všeho typického pro danou destinaci. Rozmanitý životní styl místních obyvatel, příroda, historie. Prožívá nové oblasti, ale vnitřně cítí, že jeho srdeční záležitostí je právě východní Afrika a hlavně Etiopie. Snad právě proto, že je tolik jiná – etnicky, geografi cky, kulturně i mentálně. Jak říká: „Afrika je úžasná směs spontánního štěstí i násilí, která je okořeněna jedinečnou přírodou a kulturním bohatstvím, které nenajdete jinde na světě.“ Na cestách tráví drtivou většinu roku. Jeho fotografie z cest naleznete na www.coolboxphoto.com. Spoluautor kolekce fotografi í ve výstavě Afrika. 

Výstava se koná v rámci veletrhu GO a Regiontour v pavilónu P, na stánku 156. 

Filipsky RomanEtiopie 14Etiopie 18

CUPPING – DEGUSTACE 5-TI DRUHŮ KÁVY VÝCHODNÍ AFRIKY. Další rozměr festivalu dává charita. BWINDI ORPHANS se úspěšně stará o školu v Ugandě i adopce na dálku. Od 13:00 do 15:30 hod můžete ochutnat výbornou kávu v Kongresovém centru v areálu BVV. Pozor místa jsou omezené, můžete se přihlásit na stánku Bwindi Orphans. 

bwindi go 2bwindi go 1

EXOTICKÉ STÁNKY NABÍDNOU KULINÁŘSKÉ SKVOSTY AFRIKY

OCHUTNEJTE AFRIKU VŠEMI SMYSLY!

 

Doprovodné akce - Podium pavilonu P

 • 18.1. Čtvrtek 15:15 hod: DANA HOLEČKOVÁ, malířka + RUDOLF ŠVAŘÍČEK, cestovatel: NÁVRAT NOSOROŽCŮ
 • 19.1. Pátek 16:15 hod: KATEŘINA CHAUVEAU, BWINDI ORPHANS: UGANDA
 • 20.1. Sobota 13:00 hod: TASHI NORBU, tibetský malíř: PŘÍBĚH TIBETU - OBRAZY A PERFORMANCE
 • 21.1. Neděle 13:00 hod: RADKA PODANÁ, koučka na cestách: VÝCHODNÍ AFRIKA

 

18.1. Čtvrtek 15.15: DANA HOLEČKOVÁ, malířka: NÁVRAT NOSOROŽCŮ
Ex ředitelka největšího safari u nás - ZOO DVŮR KRÁLOVÉ dokázala zorganizovat unikátní návrat vzácných nosorožců zpět do jejich původní lokality - Afriky. Na černém kontinentě prožila silné chvíle, záběr jejích aktivit je obrovský. Dnes i zajímavě maluje. Její výstavu malované fauny si vychutnáte i v pavilonu P.

19.1. Pátek 16.15: KATEŘINA CHAUVEAU, BWINDI ORPHANS: UGANDA
Výrazná osobnost s mohutným přesahem dokázala vybudovat správný projekt v Ugandě. Škola se rozšiřuje, adopce na dálku se příjemně rozrůstají. Úspěšná je i péče o sirotky. Z Afriky vozí zajímavé výrobky a hlavně kávu, která se podmanivě praží. Degustace kávy, čokolády i dalších lákavých výrobků čeká i na vás. Výzvou je i působivá expozice BWINDI ORPHANS.

20.1. Sobota 13.00: TASHI NORBU, tibetský malíř: PŘÍBĚH TIBETU - OBRAZY A PERFORMANCE
Tibetský utečenec Tashi Norbu se narodil v Bhutánu a prožil zde úžasné dětství. Když mu bylo 9, musela Tashiho rodina a dalších tisíc tibetských rodin odejít do indické Dharamsaly (sídla indické exilové vlády). Tashi se od šestnácti let musel starat o rodinu o osmi členech. Začal studovat kresbu tradičních tibetských maleb a obrazy prodával. Dva bratři mu s kresbami začali pomáhat. Po dokončení studia dostal možnost pokračovat studiem v Belgii. Tím otevřel dveře k možnosti stát se představitelem moderního tibetského umění. Výsledky posoudíte na zajímavé výstavě obrazů v pavilonu P i v Kongresovém centru. Budeme svědky i umělcova tvůrčího kvasu. Netradiční bude i dražba díla zhotoveného před zraky návštěvníků.

21.1. Neděle 13.00: RADOSLAVA PODANÁ, koučka na cestách: VÝCHODNÍ AFRIKA
V profesním životě se věnuje vzdělávání a osobnímu rozvoji dospělých. Její velkou vášní je cestování. Na cestách jí zajímají místní lidé, jejich každodenní život, zvyky, rituály, víra, historie a souvislosti kultur. Na každé cestě se snaží o setkání se šamany, léčiteli, kteří nacházejí své léčivé techniky a zdroje v přírodě - živé i neživé. Svou relaxaci nachází v přírodě, vysokohorské turistice, cyklistice, je to součást jejích cest.

 

CK Livingstone na veletrhu GO

Naši veletržní expozici naleznete v pavilonu P. 

Permanentka na festival GO Kamera slouží o víkendu také jako vstupenka na veletrh!

 

Mapa BVV

Submit to FacebookSubmit to Twitter

www.livingstone.cz3  magicky himalaj 01  promitani brno husa  tajemna indonesie

 

reklama17

 


 logo brno1