Pět kontinentů, nespočet zážitků i krásy České republiky.

Vše nabídnou veletrhy GO a Regiontour 2020

Brněnské veletrhy cestovního ruchu mění svou tvář a získávají výraznější festivalový rozměr. Po Česku vezme na výlet všechny zájemce veletrh Regiontour zaměřený na domácí cestovní ruch. „Výjezdový“ veletrh GO se premiérově představí v podobě festivalu pěti kontinentů. Novinkou je i food festival GO to FoodPark, který obsadí samostatný pavilon. Cestovatelské veletrhy se uskuteční od 16. do 19. ledna 2020 na brněnském výstavišti. První den bude patřit odborníkům.

 

Právě zážitky budou podstatou novinky letošních veletrhů cestovního ruchu – festivalu pěti kontinentů. Pavilon P bude intuitivně rozdělen do pěti kontinentů. Návštěvníci si tak projdou během čtyř dnů doslova celý svět.  Jednotliví vystavovatelé ukáží, co v různých koutech světa čekat, a doporučí, na co se při cestách připravit. Dozvíte se, kam za zážitky do Dominikánské republiky, Maďarska, Bulharska, Tanzanie, Indonésie nebo Švýcarska. Nebudou chybět informace o cestování po Kubě, Slovensku či Slovinsku. O svých zážitcích povypráví i známí cestovatelé Dan Přibáň a Tomáš Poláček.

Veletrhy mají nově partnerskou zemi. Pro rok 2020 se jí stalo Thajsko, které je mezi tuzemskými cestovateli stále populárnější. Nabízí totiž vše, na co si turista vzpomene od panenské přírody a krásných pláží až po divoký noční život. Návštěvníci veletrhu se o tom přesvědčí na vlastní kůži. Dopřejí si thajskou masáž nebo se seznámí s thajským boxem. Milovníci thajské kuchyně pak ocení možnost nákupu lokálních surovin. Chybět nebudou ani krásné thajské tanečnice, které představí jedinečnou kulturu této asijské země.

Kam a jak na dovolenou doma

S pomocí veletrhů podniknou návštěvníci pomyslný výlet po městech a krajích ČR. Nahlédnou do světa vinařů, na své si přijdou též vyznavači wellness a lázeňství. Stále oblíbenější formou cestování je cyklistika, pro zájemce tak v pavilonu vyroste testovací dráha například pro elektrokola. Inspiraci najdou návštěvníci také pro dovolenou na lodi nebo v karavanech. 

Workshopy vás připraví na cesty

Součástí veletrhů cestovního ruchu budou i workshopy, které se uskuteční v pavilonu P. Návštěvníci se naučí, jak cestovat nalehko, a proniknou tak do světa minimalistického balení. Další přednášky se zaměří například na fotografování mobilem či digidetox při cestování. Nebude chybět ani program zaměřený na cestování obytným autem.

Festival GO Kamera

Cestujte s (a podle) chutí

Tradiční součástí veletrhů GO a Regiontour je ochutnávání místních dobrot, které nabízí Festival krajových specialit a regionální potraviny s názvem RegFoodFest. Na něm se se svými poctivými a originálními produkty představí výrobci ocenění prestižní značkou Regionální potravina, Regionální potravina Jihomoravského kraje či Zlatá chuť jižní Moravy. 

GO to FoodPark – největší food festival v Brně

Chutnou novinkou je obří food festival GO to FoodPark. Pavilon F brněnského výstaviště se od 17. do 19. ledna 2020 promění ve velkou přehlídku regionální kuchyně i mezinárodní gastronomie. GO to FoodPark se skládá ze tří sekcí. Celorepublikovou premiéru bude mít přehlídka podniků z aktuálně největšího gastro bestselleru 365 Gastromapa Lukáše Hejlíka. Sekce Ochutnej svět osloví návštěvníky kontinentální kuchyní, cizokrajnými pokrmy a extrémní kuchyní. Chybět nebude ani potravinový trh FoodPark, kde najdou zájemci vše potřebné do kuchyně. 

Festival GO Kamera

Vstupenka na festival GO KAMERA platí i jako vstupenka do areálu BVV

Můžete si proto užít jak veletrh GO - Regiontour v pavilonu P, tak i gastrofestival Go To FoodPark!