LETOŠNÍ GO KAMERA V DUBNU BYLA JEDNA Z NEJ…

Festival GO KAMERA posouvá hranice obvyklých cestovatelských akcí. Pozitivní vibrace provází celý průběh. I návštěvníci hodnotí festival za nejlepší. Získal sympatie mnoha ohledů. Maraton přednášek prezentuje 40 účinkujících.

Pět pestrých dní žijeme intenzivní příběhy cestovatelů, fotografů, reportérů, novinářů, filmařů, horolezců i dobrodruhů… Degustujeme exotické pokrmy Nepálu, Konga, Ugandy i Ukrajiny, popíjíme provoněné kávy Bwindi Orphans.

Výstava TICHOMOŘÍ poutá pozornost všech návštěvníků.

GO KAMERA daleko překračuje obvyklé projekce jen propagující destinace. Promítání získávají větší přesah a další poslání…
Rezonují brněnské premiéry filmů MALÝ VELKÝ OKIMA i dokument expedice Peru BOYS. Mnohé přednášky reflektují situaci Ukrajiny, vyzdvihnou i humanitární organizace ČLOVĚK V TÍSNI, LÉKAŘI BEZ HRANIC, UNICEF…

Super snímky prezentují fotografové Petr Bambousek, Jindřich Štreit, Marcel Rebro, Jirka Kolbaba, a Rosťa Stach! Dobrodruzi jako Bruno Baumann, Ruda Švaříček či Peter „Becko“ Ondrejovič uchvátí výpravami do extrémních oblastí, horolezci Mára Holeček i Klára Kolouchová nadlidskými výkony. Do jiné dimenze přenáší Jarda Dušek i Josef Formánek. Unikátní kopule Hvězdárny kouzlí hvězdnou oblohu, působivá souhvězdí i barevné projekce. Velkorysé prostředí přidá komfortní sklopná křesla a funkční technické zázemí. Na střeše a terase jen obdivně zíráme! Ještě!! Ještě!!!

Moc si ceníme četná děkování, silné ohlasy i pozitivní reakce.
 

Čtvrtek 21. dubna
Startuje Pavel Svoboda a jeho KOLUMBIE, následují dechberoucí zvířata Ekvádorské džungle Petra Bambouska.
Výjimečný Afganistán po odchodu sovětských vojsk oživuje Jan Mihalíček, snímky Ukrajiny přináší aktuální dění. Dan Petrucha a Lidija Konečná přibližují charitu v krizových oblastech. ČLOVĚK V TÍSNI umí…
 

GO kamera

Pátek 22. dubna

Dan Orálek nadchne sál pro dálkové běhy. Napodobíme mexické Tarahumary? Milan Daněk prezentuje hořkou současnost australských domorodců.

Jaroslav Dušek pod hvězdnou oblohou vytváří vrchol festivalu. S Rudou Švaříčkem prezentují  audioknihu Tamtamy času, co poprvé spojila legendu J.Hanzelka + M. Zikmund s M. Stinglem.

Večer graduje brněnská premiéra filmu Malý velký Okima, který představují tvůrci Steve Lichtag a Adam Chroust.

Sobota 23. dubna

Slavnými jmény nabitý program zahájí nejsilnější přednáškou o práci Lékařů bez hranic Tomáš Šebek. Kouzlo osobnosti a dobré práce působí. Petr Voldán ukáže Vietnam, Koreu i Afganistán.

Láska Laco Mika k Francouzské Guyaně a Zemi je  až nakažlivá. Kamila a Ondřej Šiklovi ukazují, jak se přes sítě dá moderně cestovat kolem světa.

Odvážná reportérka Markéta Kutilová zná problémy Islámského státu, čerstvou zkušeností z válkou zmítané Ukrajiny dojímá sál. Lilia Khousnoutdinová má osobitý pohled na Afghánistán i Ukrajinu.

Dobrodruh Peter „Becko“ Ondrejovič přenáší diváky do Venezuelské divočiny.

Na neopakovatelných fotografiích Marcela Rebra i ruský polár vypadá jako romantická procházka. Super stálice Jiří Kolbaba naděluje Bhútán i s králem, Ruda Švaříček přidává vyprodanému sálu Keňu i Tanzanii.  

Neděle 24. dubna

Motorkář Vojtěch Lavický dobrodružství kolem světa překlopil i do knihy, kterou podepisuje nadšeným divákům. Lukáš Synek pobýval 3 roky v Saúdské Arábii, prezentuje cenné zkušenosti.

Průvodce šamanismem Ondřej Bahník do sálu přináší silné emoce, Filip Záruba zkušenosti s žábou bufo alvarius. Cesty poznání jsou nevyzpytatelné...

Rostislav Stach slaví úspěch fotografiemi zvířat jižní polokoule. 

Klára Kolouchová dokazuje fluidum silné ženy, zvládla Everest, K2 i divokou Kanchenjungu.

Gabo Adamec nadchne, každý chce jeho skialpy vyzkoušet, diskuze nad lyžemi se přesouvá i do předsáli.

Profesor Jindřich Štreit uhrane skromností a pohledem na život Burjatska, šéf festivalu Kolem světa Karel Wolf provádí Íránem

Závěr dne zdobí Josef Formánek cestou okolo duše a světa, Tadeáš Jazbera a Patrik Kee přenáší působivou hudbou sál do jiné dimenze.  

 

VYHLÁŠENÍ VÍTĚZŮ – SLAVNOSTNÍ ZAKONČENÍ FESTIVALU vibruje pozitivními emocemi…

Pátek  i neděle přidává zážitky z cest průvodců CK Livingstone v malém sále.

Úterý 26. dubna

Vrchol přichází v úterý. Rakouský dobrodruh Bruno Baumann udivuje záběry Nové Guineje a Ruwenzori za limity. Šimon Pánek i organizace Člověk v tísni odvádí skvělou práci.

Šamani, sex a smrt indiánů Amazonie je životní téma Mnislava Zeleného Atapany. Ruda Švaříček festival vrcholí symbolicky přednáškou Tamtamy času – Nová Guinea. Plný sál je nadšen. V Tichomoří čas ale plyne jinak…

 

Festival pokračuje každý den do pozdních nočních hodin na cestovatelské základně. Silné emoce se množí… Jako bychom užívali festivaly dva. Dva v jednom…?