Festival se stěhuje do pavilonu P

23. ročník festivalu GO KAMERA se stěhuje do nového modernějšího pavilonu P v areálu BVV. Po mnoha letech jsme se rozhodli pro změnu místa konání festivalu. Nadále zůstáváme na brněnském výstavišti, ale na druhé straně areálu u hlavního vstupu na BVV. Nové lepší prostory umožňují i bezbariérový vstup.

Hlavní téma tvoří Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund, nejslavnější cestovatelé. Před jejich výkony smekáme. Cestovatelská legenda si hold zaslouží. Miroslav Zikmund 14. února 2019 oslavil 100 let! K tématu HZ vystoupí i Karel Loprais a další zajímavé osobnosti. Hlavní hvězdou festivalu je rakouský horolezec Peter Habeler. Tandem Reinhold Messner a Peter Habeler jako první vystoupil na Everest bez umělého kyslíku.

Silných osobností je celá řada: režisér Václav Marhoul a Igor Chaun, herečky Jitka Čvančarová a Jana Paulová, horolezci Radek Jaroš, Dina Štěrbová, lékař Tomáš Šebek, lyžařský mistr světa Martin Koukal, hudebníci Ondřej Ruml, Pjer la Šéz a Petr Fiala z Mňága a Žďorp, fotograf Jirka Kolbaba… Perličkou je divadelní ukázka hry Hanzelka - Zikmund - Palubní deník. 

Festival graduje doprovodný program veletrhu GO a REGIONTOUR. Vyrostl v největší cestovatelskou přehlídku v Česku. Ve čtyřdenním zajímavém maratonu se představí na 50 výrazných osobností. O zážitky se podělí známí cestovatelé, nejlepší horolezci, filmaři, režiséři, fotografové, dobrodruzi... Akce je poutavá pro všechny zájemce o kulturu, přírodu, aktivní život... Užijte si exotiku, svět barev, geografické exkurze, romantiku i perličky, informace i citlivá zamyšlení....