Výstava - Jiří Hanzelka - Miroslav Zikmund

Cestovní kancelář LIVINGSTONE a archive H+Z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně ve spolupráci s Klubem H+Z Zlín realizují retrospektivní výstavu největších legend českého cestování. Expozice zaujme působivými fotografiemi, řadou map, dokumentů, originálních výstavních instalací a zajímavých  autentických, často dosud nevystavených, sbírkových předmětů.

Návštěvník si vychutná sklizeň čaje na Srí Lance, exotiku Indie, horské fluidum Nepálu, pestrost Indonésie, smyslnost Japonska i obrovské prostory Ruska. Otevře se velkolepá brána Himálaje, pohladí odvážné princezny Indie, překvapí krásky v burkách. Obdivovat můžeme obrovské masky, vzácné totemy, iniciační předměty, rituální skvosty i další unikátní exponáty. Možná najdeme ve výstavě i originály přímo od Miroslava Zikmunda. Legendární spacáky, zbraně, cestovatelské oblečení, dobové lyže, horolezecké vybavení…

Osu výstavního projektu tvoří poslední cestopis z druhé cesty H+Z nazvaná Past na rovníku, autorů Jiřího Hanzelky – Miloslava Zikmunda a Rudolfa Švaříčka. Jak ukázaly předešlé výstavy a akce H+Z, společné aktivity i rekordní prodeje knih, budí i dnes dílo Hanzelky a Zikmunda stále obrovský zájem, obdiv a respekt.

Výstava je oslavou výjimečného jubilea - 100. narozenin Miroslava Zikmunda. Na ploše veletrhu můžete obdivovat obě originální Tatry Hanzelky a Zikmunda.