Poznávejte svět s průvodci CK LIVINGSTONE

Promítání doprovázená osobitým komentářem našich průvodců vám ukáže nejen samotnou destinaci, ale můžete se zeptat i na detaily samotného zájezdu. Využijte tuto jedinečnou příležitost k seznámení s našimi akcemi. 

Sobota 21.1.2017 / Kongresové centrum BVV, Sál C

10:00

LUDMILA PULDOVÁ: KAMČATKA

Navštívit kouzelný poloostrov Kamčatka je snem každého turisty, milovníka přírody a obdivovatele síly Země. Leží v nejvýchodnější části Sibiře a připomíná svým tvarem obří rybu, která je obklopena Ochotským a Beringovým mořem. Kamčatka si dodnes zachovala rozsáhlá území s neposkvrněnou panenskou přírodou, pyšní se nekonečnou tajgou a tundrou, řekami plnými lososů, a především množstvím aktivních vulkánů, termálních pramenů a dalších  sopečných jevů.

ELIŠKA STŘÍTESKÁ: ARMÉNIE - GRUZIE

Krása divokého Kavkazu s ostrými hřebeny Bezengijské stěny a bájný Ararat. Skalní kláštery ukryté v horách a další starobylé památky zemí, které jako první na světě přijaly křesťanství. Gruzínci se srdcem na dlani a arménský obchodnický duch. Přírodní krásy, leckdy pohnutá historie, živelná nespoutanost ve spojení se silnou vírou v Boha. Jen rychlé nahlédnutí do rozmanitého světa pod Kavkazem.

12:15

DANA KYNDROVÁ: KYRGYZSTÁN - UZBEKISTÁN

Dvě nejzajímavější země Střední Asie nabízejí nejen velkolepé stavební skvosty kdysi mocných říší ležící na Hedvábné stezce (Samarkand, Buchara Chiva), ale i překrásnou divokou přírodu. Vysokohorská jezera Issyk-Kul a Song.Kol, zasněžené vrcholky centrálního Ťan Šanu, termální prameny, unikátní petroglyfy pod širým nebem, stáda polodivokých koní a jurty místních pastevců. Legendární středoasijské bazary i dnes kypí životem a nabízejí nepřeberné množství koření, zeleniny, ovoce, koberců a keramiky.

ADRIENA VYZULOVÁ: TIBET - NEPÁL Z LHASY DO KÁTHMÁNDÚ

Tibet střecha světa, budhistický svět pod komunistickou okupací. Lhasa - nejsvatější město, které stále žije ve víru posvátných kór, Jokang, sídla Dalajlamy Potala a Norbulika odkud utíkal před čínskou okupací, největší kláštery s debatujcími mnichy, místo nebezkých pohřbů. Kláštěrní města na dálnici přátelství Gyatse, Shigatse, Sakya - různé školy tibetského budhismu, klášterní život a slavnosti. Život pod Everestem - způsob života zemědělců, mnichů a nomádů, cesta do BC Everestu, nejvyšší klášter Rombuk. Sjezd z pustiny do zeleného údolí Kathmandu, chrámy hinduismu, živoucí bohyně Kumarí, architektonické skvosty.

14.30

SANDRA NEUMANOVÁ: KUBA - OSTROV SVOBODY

Rum, salsa, doutníky, americké bouráky - to vše je Kuba. I přes svojí malou rozlohu, má tato země co nabídnout - malebný zemědělský západ ostrova s přírodními mogotami a jeskyněmi , "omšelý" ráz hlavního města Havany, které nikdy nespí či revolucionářsky nabitý jihovýchod s nejvyšším pohořím Sierra Maestra. Pojďme se společně podívat ostrovu svobody po pokličku! Viva Cuba! Cuba libre!

DAGMAR BUCHTOVÁ: ZÁŽITKOVÝ NEPÁL

Pohodový trek pro ty, kteří si chtějí vychutnat himálajskou atmosféru i v nižší nadmořské výšce. Z rušného Kathmandu se dostaneme do klidné buddhistické oblasti národního parku Sagamantha. Už jen přílet do městečka Lukly je nezapomenutelný zážitek. Sedmidenní trek ukáže krásy vrcholků hor, kouzelnou vesničku šerpů Namche Bazar či Thame, nad kterým se tyčí krásný klášter a vrchol zájezdu sedlo Sunder peak. Úsměvy nepálců zůstanou v srdcích navždy. Nepál je země, která nikdy nezklame!

16.45

KATEŘINA KREJČOVÁ, PETR PTÁČNÍK: INDIE - PŘÍBĚHY Z LADACKÉHO HIMÁLAJE

Pojďte ochutnat Ladak z pohledu turisty, horolezce, nezávislého cestovatele, dobrovolníka i průvodce. Katka s Petrem procestovali tenhle jedinečný kout světa křížem krážem a zvou vás na vyprávění příběhů z hor a sdílení atmosféry buddhistických chrámů. Dvě zdolané himalájské šestitisícovky, dva parádní treky na vlastní pěst, dva tradiční festivaly v maskách, dva výlety na motorkách, dva recepty na ladacké dobroty. To všechno ve dvou. A navíc úchvatná příroda, skvělé jídlo, milí domorodci, modlitební praporky vlající ve větru a kouty světa, kam internet zatím nedorazil.

MILAN REGEC: INDONÉSIE

Spíše než „národ“ jsou Indonésané jedna velká rodina – vždyť místo oslovení pane používají slovo „otec“, paní oslovují „máma“ a všichni vrstevníci slyší na „brácho“ nebo „sestro“. Pocit rodinné sounáležitosti spojuje silněji než 700 používaných jazyků, 300 etnických skupin a 250 různých náboženských skupin. Nejkouzelnější je, že svým nakažlivým úsměvem, který jen výjimečně zmizí z tváře, tato společnost rychle zahrne „mezi své“ i nás. Indonésané se příliš nestarají o to, co bylo, o to více však v sobě udržují to, co je živé. Každá legenda nebo mýtus se odráží ve velkém počtu rituálů, zvyků i v každodenních činnostech. Všechny příběhy jsou fyzicky spojené se současným světem, jinak by přestaly existovat. Chronologické vnímání času ztrácí smysl, tradiční kalendář nerozlišuje letopočty a tím pádem se vše odehrává TEĎ! Naše indonéská pohádka nezačíná tradičním „Kde bylo, tam bylo…“, ale typickým „Vítejte!“.

Neděle 22.1.2017 / Kongresové centrum BVV, Sál C

12:15

DAVID ŠVEJNOHA: ZIMBABWE - BOTSWANA - NAMIBIE

Nezapomenutelná cesta terénním autem africkou divočinou. Botswanská poušť Kalahari a magické solné pláně Makgadikgadi, obrovská koncentrace zvířat v krásném parku Chobe a v deltě řeky Okavango. Pohled do života Sanů (křováků) a jejich unikátní obrazy na skalách Tsodillo Hills. Krátký přejezd do Zimbabwe na Viktoriiny vodopády. Na severu Namibie navštívíme vesnice kmenů Himba, Herero a Zemba. Projedeme obrovský park Etosha. Zažijeme drsné klima jedné z nejkrásnějších pouští světa Namib. Obrovské červené duny Sossusvlei a staré kmeny akácií Deadvlei. Desítky tisíc lachtanů na pobřeží Cape cross a zažijeme město duchů Kolmanskop a nakonec drsný Fish River Canyon.

ZDENKA STRYKOVÁ: VIETNAM - KAMBODŽA

Země se zajímavou a velmi drsnou historií, ale také s neuvěřitelně houževnatými a skromnými lidmi, to je Vietnam. Vietnamce všichni známe z typických tržnic a večerek, je velmi poučné poznat jejich, nám tak vzdálenou zemi a kulturu. Vietnam je země s velmi vysokým osídlením, Vietnamci jsou neuvěřitelně pracovití, ale přesto si umí život užívat, pro nás Evropany může být právě tato jejich vlastnost velkou inspirací. Kambodža - maličká země s historickou perlou, nádhernými chrámy Angkoru. Během našeho putování si je vychutnáváme jako pomyslnou třešničku na dortu.

14:30

JAN BARTOŠ: GALAPÁGY A EKVÁDOR

O přírodní rozmanitosti jedné z nejpestřejších zemí světa, kde lze na relativně malém území navštívit 46 odlišných ekosystémů včetně Galapág. Velké rozdíly v nadmořské výšce přímo na rovníku vytváří ideální podmínky pro několik biotopů. Od neotropických oblastí deštných pralesů Amazonie, přes mlžné pásmo svahů And, vysokohorskou tundru pod ledovci až po pacifické tropické lesy a pláže. Různorodost Ekvádoru je umocněna barevností indiánských etnik uchovávajících si své původní tradice a zvyky. Jaký je vlastně život v této krásné zemi?

KATEŘINA CHAUVEAU: UGANDA - PERLA AFRIKY

Procházka méně známou zemí východní Afriky, která nabízí svým násvštěvníkům opravdové skvosty. Jedinečné a slovy nepopsatelné setkání s horskými gorilami v jejich domácím prostředí - pralese Bwindi. Šimpanzi a dalších 12 druhů primátů a více než 1 000 druhů ptáků v dalších národních parcích. Nádherné vodní safari na Nilu vrcholící pod vodopády Murchison Falls nebo kanálu Kazinga plného hrochů v NP Queen Elizabeth. Horský masív Ruwenzori s ledovcem ve výšce přes 5.000 m nebo méně náročný výstup na Mt. Elgon (4.321 m.n.m.) Rozmanitost krajiny vás okouzlí a stejně tak úsměvy na tvářích vesničanů, jejichž život rozhodně není jednoduchý.  Během vyprávění máte možnost  navštívit i je, nahlédnout dál než běžný turista a to nás nutí k zamyšlení…

16:45

DARJA ŠMÍDOVÁ: LEDOVÁ PATAGONIE

Objevte nejkrásnější místa argentinské i chilské Patagonie! Obrovské ledovce, skalní věže v NP Los Glaciares i Torres del Paine, nezapomenutelné výlety do nitra hor, kolonie hrdě kráčejících tučňáků a čerstvě narozená mláďata kormoránů. Plavba po Beagle Channelu až na konec světa. Ledová krása nejjižnějšího cípu Jižní Ameriky aneb hory, treky, nezapomenutelná příroda jihu... Jak se dají trávit vánoce v této pustině a co štědrovečerní tabule, jak asi vypadá?

MARKÉTA KRAFKOVÁ: PERU A BOLÍVIE

Vyprávění začne v Peru, hlavním městem Limou, místem multikulturních setkání a centrem kulinářského umění dnes i v minulosti. Dál po pobřeží směrem na jih po nejdelší dálnici světa nám cestu doslova zkříží obrazce v Nazce, snad dorazíme až do mořské zátoky, kde ráno pelikáni a kormoráni z výšky rozráží hladinu při střemhlavém lovu snídaně. Při procházení neprostupnou džunglí náhodou objevíme Machu Picchu a možná budeme taky poslední, kdo mohl toto místo spatřit zblízka. Část vyprávění prožijeme v pohádkové Bolívii na plovoucích ostrovech, v měsíčním údolí nebo na slunečním ostrově. 

 

Submit to FacebookSubmit to Twitter

cestovatelske stredy  tajemna indonesie   ban-pata-promitani  ban-pata-livingstone

 

reklama17

brno


231105