ZÁVĚREČNÁ ZPRÁVA Festivalu GO KAMERA 2017

Je to až neuvěřitelné v dnešní době, ale návštěvnost opět vzrostla. Reakce, ohlasy, emoce, pocity i hodnocení návštěvníků festival považují za dosud NEJLEPŠÍ. Téma BRÁNA HIMÁLAJE se otevřelo široké veřejnosti…. Po čtyři dny se otáčely buddhistické modlitební mlýnky. Návštěvníci hráli o zájezd do Indie s CK LIVINGSTONE. Rozšířené exotické kuchyně mají skvělý ohlas.

PROGRAM
Čtvrtek 19.1.
MIREK NÁPLAVA specifickým způsobem poznává Afriku z „dreziny“. Polárník VÁCLAV SŮRA příjemně překvapuje nadsázkou i hlubokými znalostmi. MNISLAV ZELENÝ šokuje snímky desítek nahých krasavic Amazonie. Pelhřimovské MUZEUM REKORDŮ nasazuje silný kalibr v podobě Karla Gotta. Lyžařka KATEŘINA NEUMANNOVÁ dotáhla nejen vrcholový sport do špičkové podoby. Hlavní hvězda festivalu BRUNO BAUMANN v životní formě oslňuje výkony. Sál tají dech… Tibetský hudebník LOTEN NAMLING naděluje křehký svět Tibetu.

Pátek 20.1. je tematicky pestrý. MATĚJ BOHÁČ a MAREK AUDY ve 3D prezentaci zasvěcují do stereoskopie v Arménii i na Balkánu. KLÁRA KOLOUCHOVÁ přesvědčí o kvalitách naší nejlepší lezkyně současna, PETR JURAČKA ukáže nejen světový rekord s dronem. Diplomat HYNEK KMONÍČEK je tradičně gejzír zajímavých informací a poutavého vyprávění. Odhaluje neznámé informace Střední Asie. Skvělé ohlasy sklízí opět hvězdný BRUNO BAUMANN.
I páteční blok besed končí až těsně před půlnocí!

Sobota 21.1. je věnována hlavně Himálaji. Nejdelší maraton vystupujících zahajuje dojemný výstup DINY ŠTĚRBOVÉ a podpora její nemocnice v Karakoramu. Sympaťák MAREK HOLEČEK odvážně šplhá i na panenské vrcholy. Anglická mega star MICK CONEFREY je filmař, který zapracoval příběhy obou nejvyšších hor světa. RUDA ŠVAŘÍČEK provádí barevnou Indií festivalů. Předsálí zdobí parádní vysoké boty, které dostal od krále Bhútánu. Skromný KAREL WOLF šplhá na nejvyšší ledovce Mongolska a Ruska. VÁCLAV KOUBEK svoji Indii doprovází harmonikou. Svérázný výstup předvádí bollywoodské tanečnice OM DANCE AKADEMY barevných kostýmů a navoněné exotiky. Srdce všech přítomných si získává PETER HÁMOR skvělým slovním projevem a specifickým smyslem pro humor. Mimořádné charisma působí. JANA TRÁVNÍČKA přizdobí i partnerka MIRI k jejich výstupu na ČO OJU. Našeho nejslavnějšího horolezce RADKA JAROŠA doprovází šikovná OLGA RŮŽIČKOVÁ na kole k Elbrusu i na podiu. Vše finalizuje TOMÁŠ BERÁNEK s Namaste Nepál, poté graduje koncert VÁCLAVA KOUBKA, tibetského L.NAMLINGA a tanečnic OM DANCE AKADEMY v Livingstone pub.

Neděle 22.1. servíruje odlišná témata. MAREK HÝŽA prezentuje Zapomenuté výpravy. Rakouský záhadolog GÜNTHER SCHERMANN udivuje škálou znalostí, unikátních snímků a informací na téma Kruhy v obilí. Našeho nejplodnějšího spisovatele, slavného MILOSLAVA STINGLA, prezentuje ADAM CHROUST fantastickou biografii. RUDA ŠVAŘÍČEK provede velkou cestou z Mongolska přes ruský Altaj po Kamčatku, Sachalin a Severni Koreu.

Miláček publika ŠIMON PÁNEK otevřeně poodhaluje záslužnou činnost organizace ČLOVĚK V TÍSNI. KATEŘINA PETRÁŠOVÁ zajímavě prezentuje festival JEDEN SVĚT s jeho mimořádným záběrem. Perfektně navazuje novinář JAROMÍR ŠTĚTINA, který se Šimonem kdysi začínal. Všechny šokuje subtilní slicklinerka ANNA KUCHAŘOVÁ s tím, co zvládne na laně ve výšce stovek metrů. Sál si získá i světový mořeplavec RICHARD KONKOLSKI. Ve finálním bloku příjemně hladí skromné vystoupení LIBORA DUŠKA s jeho výstupem v Afghánistánu. JIŘÍ KOLBABA kromě laviny zajímavých informací a snímků z Islandu naznačí, jak správně fotit. Promítání cestovatelské a cestovkové běželo v sobotu i neděli v samostatném bloku v sále C.

Festival vrcholí losováním výherce hlavní ceny – ZÁJEZD DO INDIE S CK LIVINGSTONE. Přichází zajímavý úkaz. Po čtyřdenním maratonu by měla vše obejmout únava. Opět však nemá prostor. Finále je tentokrát v pivovaru Starobrno pod Špilberkem….
Poděkování patří všem zúčastněným! Báječným vystupujícím i nadšeným divákům...

FINANČNÍ VÝSLEDEK FESTIVALU POMÁHÁ TIBETU. I MALÉMU

Pozitivní přesah je v širokém rozkročení. Nejde „jen" o idylické cestování a krásné dovolenky. Festival se dostává na dřeň, nebojí se věnovat citlivým tématikám. Burcuje, varuje, vyzývá a šokuje! Festival navštívilo opět více spokojených diváků. Příjemné ohlasy byly mimořádné, chvála přináší silné chvíle... Bouřlivý potlesk nese příjemné nekonečno...

Vítězové 20. ročníku festivalu GO KAMERA:

VÝHERCE ZÁJEZDU DO INDIE S CK LIVINGSTONE:
Lucia Micherová, Brno

FOTOGRAFIE KLASICKÁ:
1.místo: Jan Košťál, Holi, Indie, foto 1/E
2.místo: Martin Sochorec, Tři mušketýři
3.místo: Jan Košťál, Holi, Indie, foto 1/D

NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHA:
1.místo:Adam Chroust, biografie Miloslav Stingl,
2. místo: Viliam Poltikovič, Touha po absolutnu
3. místo: Pavel Radosta, Moje země

FILM FESTIVALU:
Jaromír Štětina: Odvrácená strana světa

FILMY V SOUTĚŽI:
1.místo: Miloš Brunner, Madagaskar
2.místo: Miroslav Haluza, Společná cesta
3.místo: Rastislav Hatiar, Obyčajní chlapci

NEJLEPŠÍ PŘEDNÁŠKA:
1.místo: Peter Hámor: Osmitisícovky
2.místo: Bruno Baumann: Himálaj
3.místo: Dina Štěrbová: Afgánistán

DIGITÁLNÍ FOTOGRAFIE:
1.misto: Jiří Čermoch, A země se otevřela
2.místo: Jiří Kružík, Zrcadlení Scotland
3.místo: Vladimíra Kmečová, Cesta do nebe

CENA DIVÁKŮ:
Nejlepší kniha: Autobiografie Stingl, Adam Chroust
Nejlepší přednáška: Miloslav Stingl - Adam Chroust a Štěpán Rusňák: Cestovatelská legenda
Nejlepší fotografie: Miloslav Drexler: Etiopie IV

NEJNABITĚJŠÍ: Hynek Kmoníček – přednáška plná zajímavých formací a postřehů.
NEJINSPIRATIVNĚJŠÍ: Bruno Baumann – Hedvábná stezka
NEJUŽITEČNĚJŠÍ: Šimon Pánek a Člověk v tísni
NEJCHLADNĚJŠÍ: polárník Václav Sůra - Pól chladu
NEJODVÁŽNĚJŠÍ: Anna Kuchařová – neuvěřitelné výkony vysoko na laně
NEJVTIPNĚJŠÍ: Hynek Kmoníček – svérázný humor doplňuje sarkasmus
NEJSKROMNĚJŠÍ: Karel Wolf s komentářem benjamínka na vrcholech
NEJZÁHADNĚJŠÍ: Günther Schermann se záhadnými Kruhy v obilí
NEJKRÁSNĚJŠÍ: OM DANCE ACADEMY – usměvavé krásky plné energie a pohybu
ČIN ROKU: DINA ŠTĚRBOVÁ – nemocnice v Pákistánu

Všem výhercům blahopřejeme

 

Závěrečná zpráva ke stažení zde.

ozio_gallery_nano
Ozio Gallery made with ❤ by turismo.eu/fuerteventura

Submit to FacebookSubmit to Twitter

cestovatelske stredy  tajemna indonesie   ban-pata-promitani  ban-pata-livingstone

 

reklama17

brno


231105